Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A tenger/ócenjáró hajók...

A tenger/ócenjáró hajók kapitányai hogyan kerülik ki a vihart? (legyen teher vagy személy szállitó hajó)

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés, a tengeren gondolom egy bazinagy hajóval nem árt kikerülni, a nagy vihart, a nagy hullámokat, gondolom ez a több emeletes személy szállitóknak se a konténer szállitóknak egyebeknek nem jó. Hogyan kerülik ki a vihart? (azt hiszem utas szállitó hajó ma már nem jár kontinensről kontinensre mint régen, de gondolom azért a tengerre mélyebben kimegy, a teherhajóknál meg úgy tudom egyértelmü, hogy azok viszont akár kontinensek között is mennek, és hát vihar mindig lehet)
jún. 21. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Valóban nem járnak személyhajók kontienseken át?


Nagyon fejlett navigációs rendszerek vannak, időjárási radarok, meteorológia szolgálat stb. Ha szükséges kitérő irányt választanak.

jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
A fedélzeten van időjárás radar. Pont úgy kerülik ki a viharokat, mint ahogyan a repülőgépek is.
jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Egy kapitány mesélte a vihar kikerülés-technikát..

a radarok, és egyéb kütyük pontosan jelzik mi történik nemsokára a hajó közelében...nos amiről a történet szól,egy többszázezer tonnás olajszállítót irányított, miközben tizenöt méteres hullámolat jeleztek..ezért a hajót szembefordítatta a hullámokkal, mert így kisebb a veszély....de így sem volt sétamenet..

ja, és a motorfordulatot 60-ról a maximális 90-re emelte..ez persze nem üze,i fordulat, sokáig nem lehet üveghangon járatni...a vihart túlélték..

jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1es nem értek a hajókhoz, nem tudom én igy tudom a mai modern világba már nem járnak kontinenseken át, de nem akarok okoskodni. Nem tudom.


2es 3 as köszönöm, azt még megkérdezhetném, hogy az igaz, hogy a hajót ha vihar van, a hullámokkal szembe kell rakni? (felborulhat stb ha oldalról jön a hullám én igy tudom).


Youtube-n főleg teherhajóknál azért találni olyan videót , hogy elég kemény viharba van, ez hogy lehet, ha ki tudják kerülni? Hirtelen kipattanhat?

jún. 21. 18:23
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Egy 20-30km/h-val haladó hajóval hogy kerülsz ki egy 2000 km átmérőjű átlagos viharzónát? Arra figyelnek, hogy ne az haladási irányra merőlegesen kapja a hajót a hullám, egyébként haladnak tovább.
jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért ha lehet elkerülik nem? Ahogy irták időjárás előrejelzés radarok satöbbi , azért modern korba élünk.
jún. 21. 18:42
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Most gondolj bele, radar még egy viszonylag kis repülőgépen is van, nem hogy hajón.
jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hajókhoz nem értek :)
jún. 21. 19:09
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

"Pont úgy kerülik ki a viharokat, mint ahogyan a repülőgépek is."

Azért enyhén szólva más manőverezési képességei vannak egy teherhajónak, mint egy repülőgépnek.

jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#5 Az attól függ. Ha ki lehet kerülni, akkor kikerülik.


#9 Képzeld, tisztában vagyok vele, de az alapelv ugyanaz. Ha látod a radaron a vihart, akkor kikerülöd. Ha már nem tudod, akkor belemész optimális szögből.

jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!