Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy olyan személy vezette az...

Egy olyan személy vezette az autómat egyedül, akiről közben kiderült, hogy ittas vezetésért elvették a jogosítványát. Ha elkapták volna, hogy így vezet, nekem lehetett volna bármilyen problémám?

Figyelt kérdés

máj. 29. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, hogy amikor átadod más számára az autót, meg kell győződnöd arról, hogy az illetőnek van-e érvényes jogsija.
máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3 héttel azelőtt vették el a jogosítványát, mielőtt vezette volna az autóm.

Még nincs határozata meddig vonták be.

Mikor az én autóm használta józan állapotban volt.

máj. 29. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Nyilván azt mondanád, hogy ellopta...
máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
3-as, aztán hamis vád bűntette miatt a kérdezőt zárnák börtönbe. Gondolkodjál már!
máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bazaltkaroly ***** válasza:
56%

Jogilag nem. Nem tartozik az objektív felelősség alá. Lehet, hogy hazudta, hogy van jogsija, és nem vagy rendőr, hogy elkérhesd tőle. Berúgni megutána is berúghatott.

Szimplán annyit mondtál volna, hogy azt mondta, van jogsija, és józannak tűnt, mikor odaadtad neki az autót.

máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha esetleg balesetet okoz jogsi nélkül, akkor a biztosító biztos, hogy nem téríti meg a kárt helyette.
máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Durván rá lehet ilyennel fázni. Nem kell minden tróger haverodnak odaadni a kocsit.
máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Btk. 238. §: Járművezetés tiltott átengedése. Ha tudod, hogy ittas vezetés miatt vették el a jogsiját, akkor elköveted, és bűncselekmény miatt 1 évig terjedő szabadságvesztést kaphatsz. Ha balesetezik, akkor több évre is lecsukhatnak, és akkor már tényleg le kell ülni, nem csak felfüggesztett lesz, mint alapesetben.

De így, hogy nem tudtad, és megalapozottan gondoltad, hogy van jogsija (mert már láttad korábban), így valószínűleg megúsztad volna. Főleg, ha az illető is beismeri, hogy nem szólt neked a dologról.

Nem kötelező minden egyes vezetés előtt megmutatni a jogsit. A hivatásos sofőrök jogsiját se nézegeti naponta a főnökük, valószínűleg egyszer se a felvételük után. Én is vezetem a céges autót, de utoljára akkor látták, amikor lefénymásolták az új jogsit vagy 6 éve.

máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!