Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi az oka, hogy sok olyan...

Mi az oka, hogy sok olyan helyen is Stop tábla van. ahol nem lenne indokolt, elég lenne egy macisajt, és sok olyan helyen is csak macisajt van, ahol elkélne a STOP-tábla?

Figyelt kérdés

1. Például itt egy pihenőhely kijáratánál, van a tábla. Tökéletesen belátható, teljesen indokolatlan ide szerintem, még veszélyes is szerintem, mert utána az M0-ás autóútra kell felhajtani, és annak felvenni a tempóját.

Link: [link]


2. Itt például bőven elkélne a STOP: Hegyes szögű kereszteződés, ráadásul egy nagy kanyarban is van: Link: [link]


3. Ide is bőven mehetne szerintem a STOP: Nagyforgalmú, osztott pályás útra csatlakozó kis utca, a házak és a parkoló autók miatt teljesen beláthatatlan: Link: [link]


4. Szintén az előzőtől nem messze, hasonló kereszteződés, ráadásul még buszmegálló is van a közelében: Link: [link]


Természetesen sok helyen jól ítéltél meg, hogy macisajtot vagy STOP-ot helyezzenek ki, de szerintem elég sok helyen nem. Mi lehet ennek az oka?


jún. 14. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha macisajt van és sok a baleset idővel akkor kicserélik stop-ra.


Most az M6-ost csinálják sok helyen és a felhajtósávon van stop tábla, mert nincs gyorsitosav.

Eddig nem is lenne gond mert a forgalom max 60-al jöhetne de senki nem tartja be.... Így én meg nem állok.

Gyenge autóm van.... lendületből kifigyelem hogy jön a forgalom és bemegyek megállás nélkül.

jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És annak az oka mi lehet ahol csak macisajt van, pedig nagyon beláthatatlan?
jún. 14. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Talán az, hogy nagyon kicsi a forgalom...
jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

"még veszélyes is szerintem, mert utána az M0-ás autóútra kell felhajtani, és annak felvenni a tempóját"


Hát ne haragudj, de aki nem képes felvenni a tempót, az maradjon otthon. Vagy hogy kell elképzelni? Ha elsőbbséget kell adnod, akkor nem tudod felvenni a tempót, ha nem kell akkor fel tudod?

jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

4: úgy, hogy egymás seggében jönnek az autók, kamionok a leallosavban mert senki nem tartja be a követési távolságot, se a 60km/h korlátozást.


Inkább 80-90el jönnek.


Sok sikert bemenni közéjük 0-ról 😃

jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ja bocsi, nem nekem cimezted...

Reggel van még!

jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne vicceljetek, veszett autóm van, a nullás felhajtás mindenképpen életveszély szokott lenni, pedig sport módban másodpercek alatt százon vagyok. Viszont nem lát a kamionos, pont le se szarja mi van előtte.
jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen sok helyen jól ítéltél meg, hogy macisajtot vagy STOP-ot helyezzenek ki, de szerintem elég sok helyen nem. Mi lehet ennek az oka?"

Két fő oka lehet szerintem:

1. A tábla elhelyezői olyant tudnak, amit te nem. Pl. hogy akkor kell Stop, amikor egyrészt fokozott a veszély (pl. rossz beláthatóság miatt), másrészt pedig nagy a forgalom a védett úton és a becsatlakozó úton IS.

2. A táblaelhelyezésről döntő személy annyit se ért

hozzá, mint te. Állami cég, alacsony fizetés, gyakran csak tapasztalatlan pályakezdő kölykök vannak ott mérnöki pozícióban, vagy olyan debil idősebb emberek, akiknél a saját táblakihelyező dolgozóik is sokkal többet értenek a szakmához. (De ők meg bölcsen hallgatnak, mert nem akarjál lebszatni magukat, hogy okoskodnak.) A vasútnál dolgozom, ott ismerek ilyen személyeket. Totál hozzá nem értő főnökök, meg tapasztalt, minden gyakorlati dologhoz értő, jó szakember pályamunkások.

Az 1. linked érdekes. Már itt egy Autóút tábla van, tehát lehet menni 110-zel:

[link]

Ami a kanyar miatt elég érdekes. Azzal a prekoncepcióval néztem végig az utat, hogy ott biztos van egy 60-as vagy esetleg 40-es korlátozás, erre 110... És ez a sebesség már indokolja a Stop táblát.

Lehetséges, hogy az Autóút tábla alatt eredetileg volt egy kiegészítő tábla, ami távolságot mutatott, tehát ez előjelző táblaként funkcionált. Mivel ezen a ponton teljesen értelmetlen autóútról beszélni.

A 3-4. linken lévő helyeken eleve egy 30-as zónából érkeznek az autók, tehát nem száguldva, és valószínűleg nagyon alacsony a becsatlakozó forgalom, ezért tartották elégnek az EAK-táblát.

Volt nálunk egy érdekes kereszteződés.

Egy forgalmas útba egyik irányból becsatlakozik egy másik forgalmas út, jól belátható a helyszín. Hiába jól belátható, de a nagy forgalom miatt Stop van kirakva már régóta.

Viszont szemből a forgalom sokkal kisebb, és bár onnan teljesen beláthatatlan, csak közvetlenül a védett út elé érve lehet kilátni, ennek ellenére ott csak EAK volt hosszú időn át. (Pár éve azért oda is raktak egy Stop táblát, valószínűleg a forgalom fokozódása miatt.)

jún. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Hogy fér oda ki egy macisajt? Azt nem cikkekben adják el?
jún. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 99.9%-ában a stop tábla egy ragtapasz egy eleve hibásan megtervezett útkereszteződés biztonságosabbá tételére. Vagyis indokolatlan. A kereszteződést kellene átépíteni, csak táblázni olcsóbb.
jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!