Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Odaérek a körforgalomhoz,...

Odaérek a körforgalomhoz, közben mögém ér egy szirénázó mentő, de nem engednek be?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kusza kérdés címért, de így még nem jártam.

Ma reggel munkába jövet már kb 1 perce csak várok, a körforgalomban folyamatosan jönnek, közbe mögém ért egy szirénázó mentő (összeszűkül egy keskeny sávra az út a körforgó bejáratánál), még ekkor sem engedtek be. Bepofátlankodtam, hogy el tudjon menni a mentő erre dudálást kaptam, és lehet aki elé bepofátlankodtam annak neki koccant a mögötte lévő. Most ilyenkor mi van? Mit mond a Kresz?



febr. 5. 07:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg 2 savosnak is eleg lenne, siman be lehet hajtani.
febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

Az is van, amit a 4-es linkelt, de ez is:

"3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

(...)

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse"

A gyakorlatban, ha ügy lesz az ilyenből, úgy szoktak dönteni, hogy a KRESZ bármely szabályát áthághatod a mentő elengedése érdekében, FELTÉVE, hogy ezzel nem okozol balesetveszélyt.

A konkrét ügyben azt néznék (pl. a mentő menetrögzítő kamerája segítségével), hogy mennyire váratlanul ugrottál be a körforgalomba. Ha nem veszélyes módon történt, akkor nem kapnál büntetést. Hogy koccanás lett, az a követési távolság be nem tartása miatt történt.

(A kérdéstől függetlenül, az a véleményem, hogy kicsit rámenősebben kellene vezetned. Olyan azért nagyon ritka, hogy 1 percig folyamatosan olyan sűrűn jönnek a körforgalomban, hogy ne lehessen bemenni. Ha van egy olyan autó, aki kicsit lassabban jön, és még biztonságosan meg tud állni, az elé bemehetsz nyugodtan. Az elsőbbség csak annyit jelent, hogy nem kényszerítheted hirtelen fékezésre vagy irányváltásra. De lassításra igen. Oké, nem udvarias viselkedés, ezért csak nagy forgalomban érthető emberileg, de jogszerű.)

febr. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Be lehet hajtani, egysávos körforgalomban is jobbra tartás van!
febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%

"de ha nekem ehhez át kell hágnom egy szabályt, akkor mi van?"

Akkor ez van:


"A megkülönböztető jelzéseit használó gépjármű továbbhaladását – ha ez szükséges – mások veszélyeztetése nélkül, akár szabálytalan magatartással (záróvonal-átlépés, járdára felhajtás) is lehetővé kell tenni."

(Kresz magyarázatból)

febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!