Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Odaérek a körforgalomhoz,...

Odaérek a körforgalomhoz, közben mögém ér egy szirénázó mentő, de nem engednek be?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kusza kérdés címért, de így még nem jártam.

Ma reggel munkába jövet már kb 1 perce csak várok, a körforgalomban folyamatosan jönnek, közbe mögém ért egy szirénázó mentő (összeszűkül egy keskeny sávra az út a körforgó bejáratánál), még ekkor sem engedtek be. Bepofátlankodtam, hogy el tudjon menni a mentő erre dudálást kaptam, és lehet aki elé bepofátlankodtam annak neki koccant a mögötte lévő. Most ilyenkor mi van? Mit mond a Kresz?



febr. 5. 07:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha a KRESZ-t nézzük, meg kellett volna várnod, míg szabad az út, de mivel a KRESZ olyat is mond, hogy megkülönböztetett jelzésű járműnek hogy adjunk elsőbbséget, és mikor, így balesetnél szakértő dönt majd.

Ha abba a marhába valaki belement hátulról, az valószínű nem tartott követési távolságot.

Van, hogy a mentő is kénytelen várni, pl sokszor láttam, hogy vasúti átjárónál dekkolt vagy 10 percet a kretén bakter miatt.

febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
A megkülönböztető jelzést használó járművet a lehetőségekhez mérten, a biztonságot szem előtt tartva lehet elengedni. Ha egy körforgalomba nem tudsz behajtani biztonságosan, akkor nem tudsz mit tenni. Nem vághatsz csak úgy be. A helyzetre való tekintettel valószínűleg nem kapsz/kapnál büntetést, ugyanakkor amit csináltál, az nem volt megfelelő.
febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ezt mindig az adott szituációban neked kell mérlegelni. Ha tök üres a környék, és a szokásos zebra+mellette kerékpársáv van, akár még a járdára is felhajthatsz picit, hogy elférjen a mentő. De igazából itt nem tudsz mit csinálni, ha nem engednek be, mert akkora ökrök, hogy nem látják a mentőt, az nem a te hibád. Neked nem lett baleseted, az a lényeg. Azért érdekelne, ki az a batman, aki szirénázó mentő közelében nem arra koncentrál, hogy hogyan tudná segíteni a mentő elhaladását, hanem abba fekteti az energiáját, hogy rád dudáljon.
febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ezt mondja:

"42. § (1) * A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását – félrehúzódással és a szükséghez képest megállással – lehetővé kell tenni."

febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nincs jogosítványod...?
febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4: igen ezzel tisztában vagyok, de ha nekem ehhez át kell hágnom egy szabályt, akkor mi van?
febr. 5. 10:41
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne foglalkozz vele, a főhülye az volt aki hátulról belement a másikba, ő biztosítója fog fizetni. Az is hülye volt aki nem engedett be , de olyan homályökrök a vezetők, hogy rendszerben fel se fogják mi zajlik körülöttük, csak a szélvédőig látnak.
febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Sokan írtak már jó dolgokat.

Én csak azt írom le, mit tettem volna a helyedben.

Nem tudom, milyen volt az adott körforgalom. Az a jó körforgalom, ami jól megfogja a járművek sebességét, vagyis nagy sebességgel aki akar, se tud belehajtani. Ilyen körforgalomban gyakorlatilag bármikor betolhatod a kocsid elejét, dudálást kaphatsz, de nem jönnek beléd.

A jelen helyzetben én úgy toltam volna be a kocsi orrát, hogy erősen jobbra húzom a kormányt és nem pont a haladó sávba, hanem annak szélére, adott esetben akár félig a járdára vagy útpadkára állnék. Egyrészt így kevésbé dudálnának rám az ügyeletes suttyók, másrészt a mentő is csak akkor tud kikerülni, ha minél több helyet hagyok neki.


Nem tudsz linkelni egy képet arról a körforgalomról? Vagy pontosan leírni, hol történt? Szívesen megnézném, hogy néz ki az a körforgalom.

febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itt:

[link]

febr. 5. 13:50
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
Ja, ez egy jó széles körforgalom, még két busz is elférne egymás mellett.
febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!