Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha van az út mellett kiépítve...

Ha van az út mellett kiépítve járda, a gyerekek/ gyalogosok miért nem azon járnak?

Figyelt kérdés
Fogják már fel, hogy életekkel játszanak. Itt börtön, letöltendő szabadságvesztés a tét

jan. 31. 18:03
1 2
 11/16 bazaltkaroly ***** válasza:
79%

Ez már régi téma, de kifejtem a nézőpontomat.

Mind már írták sokan, mind tudjuk. hogy néhol a járda járhatatlan, és néhol nincs észszerűen kihelyezett zebra sem (érts. kilométerek kell sétálni, hogy átjuss az tíz méterre lévő túloldalra.).

Én alapvetően nem bánom, ha valaki az úttesten gyalogol, DE, és fontos hogy DE ne a csúcsforgalomban, és ne esetlenül menjen át. Vegyünk magunk elé, hogy az úttest, első sorban a járműveké. Ugyan úgy, mint a járda a gyalogosoké, és a nem járműnek minősített közlekedési eszközöké. Azért sem vágnánk jó arcot, ha egy autós a járdán furikázna, csak mert kátyús az út, illetve amikor valaki biciklivel szlalomozik a sétálók között.

Fontos, hogy gyalogosként, akkor menjen át az ember az úton, amikor:

1. Nincs túl sok autó/jármű az úton.

2. Ha előtte körülnéz, és nem lendületből lép le, mert ha már egy autó féktávolságán belül kolbászol le, akkor már hiába a sofőr készsége, még egy profi pilóta sem fog tudni megállni, hiába állít bárki mást.

3. Ha az úton halad folyamatosan, akkor lehetőleg a bal oldalt menjen, hogy lássa ha jön egy autó szemből, és fülest ki, telefont le!


Röviden, a gyalogos az úttesten, vendég. Nem bánom, ha ott megy, de odafigyelve közlekedjen, nem akadályozva, és főként nem veszélyeztetve a járműveket, és magukat. Lehet itt dobálózni azzal, hogy óvatosan kell vezetni, de ha így vesszük, akkor döcöghetne mindenki tízzel mindenhol mert bárhonnan kiszaladhat valaki, ezért ez nem észszerű hozzáállás. Aki betartja a sebességhatárt, és az útra koncentrál sofőrként, annak tudnia kell haladni, és a bizalmi elv szerint, bíznia kell benne, hogy más sem fog elé ugrani. Ha valaki mégis figyelmetlenül megy ki egy autó elé, akkor legyen az az ő sara.

A régi lakhelyemen is ilyen rossz járdák voltak, de sosem volt balhé, mert mindenki a megengedett negyvennel haladt, és a gyalogosok is lehúzódtak, ha valaki jött feléjük. Soha semmikor nem volt ilyenfajta baleset.

Egyébként hozzáteszem, hogy nagyon ritkán találkozok már úttesten futkosó gyalogosokkal. Szerintem nem ilyen drasztikus a helyzet.

febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
Jó lenne tisztázni, hogy a kérdés mire vonatkozik. Egyes falvakban olyan járdák vannak, hogy egy méter széles sincsen és egyszercsak fel van nyomva előtted az aszfalt. Sok-sok évvel ezelőtt egy fa gyökere felnyomta, de nem volt még idejük kijavítani. Kiérsz a faluból, ott meg a szántóföld szélén megszűnik a járda. Hol mész tovább? Az árokban? A szántóföldön? Persze, hogy nem.
febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Seila ***** válasza:
59%
Én néha azért megyek az úton, mert hamarább felvesz valaki hogy ne fizessem a buszt. 😛😆
febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
Gyalogos vagyok, akkor mindig a járdán megyek, legyen akármilyen rossz, az életem fontosabb az önérzetemnél.
febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!



A kérdés feltevése előtt két nappal mentem hazafelé a munkából este, amikor az úton villogó rendőri fényeket láttam, és állt a kocsisor, távolabb pedig fokyt a helyszínelés. Két kivilágitatlan sötétruhás gyalogost gázoltak, egyikükön se volt fènyvisszaverő, csak szénfekete öltözet. Az út kellős közepén gyalogoltak pont🤦‍♂️

febr. 3. 07:20
 16/16 MGéza ***** válasza:
60%

"Amikor kis utcákon, mint például az is, amelyiken a házam van, akkor jobban szeretek az úton sétálni, mert nem jó érzés, amikor majdnem mindegyik háznál megugat a kutya. :)"

Ha csak ez lenne a baj, nem lenne semmi baj, egy idő után a kutya megismer, még a legvadabb jószág is csak rád vakkant. A gond inkább a járdák minőségével van, kertvárosi részekben gyakran takarítatlan, gazos, töredezett, járhatatlan. Babakocsisnak például kész kalandpark. Forgalmasabb főutak mellett nekem sem jut eszembe az úton sétálni, de ott a járda is karbantartottabb némileg.

febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!