Mi a szerepe a nyomógombnak a jelzőlámpánál?
Hallottam én már olyat is, hogy csak lelki szempont miatt rakják oda, mert az ember úgy érzi, hogy van befojása felette, közben nem csinál semmit, csak tényleg felvillantja a ledet.
Azért remélem MO-n nem ez a jellemzö, bár én is találkoztam már 1-2 gyanús ilyen gombbal, mindig akkor vált zöldre, amikor pont átérek a piroson…ez Budaörsön van.
Egyszer rááldoztam egy kis időt, és egy nagyon forgalmas csomópontban több irányt is nézve kb. fél óráig figyeltem, hány másodpercenként vált zöldre a nyomógombos lámpa.
Akkor, abban a győri csomópontban (Szauter-Tihanyi) biztos hogy mindegy volt, nyomigálja-e valaki a gombot vagy sem.
Lehet úgy programozni a jelzőlámpa fázistervét, hogy bizonyos irányoknak akkor adjon zöldet, ha van bejelentkezés. Ez az autósoknál a hurokdetektor (négyzet alakú marás a stopvonal előtt), a gyalogosoknak a gomb. Ha nem nyomod meg, akkor nem is vált át zöldre.
Természetesen a fent felsorolt "semmi értelme" tapasztalatok is megállják a helyüket, ugyanis ha meghibásodik a gomb (vagy a hurokdetektor), akkor úgy fogja érzékelni a program, hogy minden fázisban van bejelentkezés, így minden fázisban ki is fogja adni a szabad jelzést.
Sok helyen más program fut nappal és este.
Van ahol nappal nem működik a nyomógomb, mert a forgalom miatt eleve vált a lámpa is. Este még csak akkor vált, ha nyomják a gombot, vagy a lámpánál kocsit érzékel a rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!