Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten van olyan autós...

Budapesten van olyan autós iskola, ahol olyan ember is vezethet, akinek már van jogosítványa?

Figyelt kérdés

2 évre fel kell mennem vidéki kisvárosból, és néha vezetnem is kellene majd a fővárosban egyéb okok miatt úgy, hogy még soha életemben nem jártam Pesten.


Hogy ne a saját autómmal mazsolázzak és pánikoljak be, arra gondoltam, vennék pár óra vezetést valamelyik autóssulinál. Ilyet lehet? Esetleg tudtok ajánlani?


2023. aug. 13. 11:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, ilyesmi jelleggel: [link]


Csak guglimapson az egész felső sávot elfoglalja a grafika. És sokkal előbb szól, mint pl. forgalmi vizsgán az oktató.

2023. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Nyugodtan vegyél 2-3 órát "gyakorló órát".

Mellette nem ártana pár KRESZ szabály átismetelni. Pl. Könyv. Tiktok: drkresz. YouTube: KRESZ Tv.


Igen vidéken szinte csak a jobbra tarts, sebesség, stop, elsőbbségadási tábla berögződés elég.

Budapesten sűrűbb a forgalom, több a sáv, több szabályhoz kel hozzászokott vezetés közben.


Nem utolsó sorban ismerkedj a navigációs szoftverekkel. Mutatja előre is a sávokat.

2023. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
Én vettem órákat, szerintem téged is megnyugtat, ha veszel. Viszont ebben az esetben te felelsz pl. a piros lámpán való áthajtásnál. Tréning néven futott nekem az a pár óra. Egy idő után feltűnt, hogy nem megyünk normális helyekre, akkor kértem, hogy menjünk oda, rugalmas volt az oktató. Vagy ami problémás volt, azt gyakoroltuk.
2023. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 bazaltkaroly ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon jól teszed. Amennyi balfék van az utakon, akik meg vannak elégedve magukkal, én teljesen pozitív dolognak tartom, hogy próbálsz javítani a tudásodon. Máris átlag feletti sofőr vagy, hogy így gondolkodsz.


A legjobb ha felhívsz egy-két iskolát, és kérsz tőlük ajánlatot. Sok sikert hozzá!

2023. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, találtam autósiskolát, venni fogok pár órát. Aztán lehet igazatok van, és az fog történni, hogy "nem is nagy dolog Pesten közlekedni".

De nekem megér a nyugodtságom 8 ezer forintot, hogy lássam, mennyire vagyok magabiztos a fővárosi utakon.

Rosszabb helyre is elmegy ennyi. De legalább mégsem full egyedül vezetek először fent, már ez egy kicsit megnyugtat. + Oktató lehet még tippet is ad, melyik részeken kell jobban odafigyelni valamire (szerintem mindenki ismert a saját városában - vagy kerületében -olyan utcákat, ahol ahogy mondani szokás "látszik nem helyi" közlekedik :))


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

2023. aug. 14. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!