Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten van olyan autós...

Budapesten van olyan autós iskola, ahol olyan ember is vezethet, akinek már van jogosítványa?

Figyelt kérdés

2 évre fel kell mennem vidéki kisvárosból, és néha vezetnem is kellene majd a fővárosban egyéb okok miatt úgy, hogy még soha életemben nem jártam Pesten.


Hogy ne a saját autómmal mazsolázzak és pánikoljak be, arra gondoltam, vennék pár óra vezetést valamelyik autóssulinál. Ilyet lehet? Esetleg tudtok ajánlani?


2023. aug. 13. 11:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Közben rátaláltam, "gyakorló vezetés" néven futnak ezek az oktatások az autósiskoláknál. Viszont így most rengeteget találtam, a legtöbb ár nélkül hirdeti az órákat.


Nektek van személyes tapasztalatotok, melyikhez érdemes menni, ami jó ár\érték aranyban van?

2023. aug. 13. 11:43
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze, több is.
2023. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Az a legegyszerűbb, ha felhívsz párat, elmondod, hogy miről lenne szó és megkérdezed az árat.
2023. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. aug. 13. 12:17
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Budapesten mások a szabályok?
2023. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem, csak tudod faluról felmenni a féltucat forgalmi sávba, villamosok és türelmetlen autósok közé, eleinte stresszel és félelemmel tölti el a nem nagyvárosi autóst.

És mivel nem szeretnék sem magamnak, sem másnak fennakadást okozni, szóba jött nálam a gyakorló vezetés.


De ha te tudsz jobb módszert, írd le bátran.

2023. aug. 13. 13:49
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Van, csak sosem értettem, mi értelme van. Van jogosítványod vagy nincs? Vagy te valami olyan KRESZ-vizsgát tettél még vezetés előtt, amiben nem volt párhuzamos közlekedés, jelzőlámpák meg felfestések-táblák a besorolás rendjével. Nem kell annyira túlmisztifikálni a pesti közlekedést. Én is féltem tőle, részben azért, mert gyerekkoromból megragadt, hogy apám ott idegesebb és utálja, ha már át kell mennie Budára is, friss jogsival viszont én voltam évekig a család ugráltatható személyi sofőrje, hogy megtanuljak közlekedni. 1 hónapos jogsival hóban vezettem a Nagykunságból Pestre. Annyi volt a különbség, hogy a rövid zöldeknél megkért apám, hogy ne tegyem a kereszteződés közepén kettesbe a gyengusz autónkat (nem viccelek, főúton előzéshez rendszeresen kikapcsoltuk a klímát, hogy jobban húzzon), hanem érjek át rajta minél gyorsabban.


Ráadásul ma már van gps vagy telefonon útvonaltervező, eggyel kevesebb probléma reflexből, jó előre szól, hova pozicionálódj, ha meg elrontod, nem a világ vége, lehet, perceket is rádob az útra az újratervezés, de kár stresszelni rajta. Fennakadást meg mindenki okoz mindenkinek, ilyen a közlekedés, ha egynél több jármű van az úton, ezen megint kár aggódni, bár elvileg oktatáson tanulnod kellett volna olyan fogalmakat, hogy defenzív közlekedés, valamint kölcsönös türelem és bizalom.


Oktatók amúgy gyakorló vezetés címén sem a legforgalmasabb helyekre visznek, hanem a saját bejáratott útvonalaikra, amiket úgy ismernek a kopott jelzések ellenére is, mint a tenyerüket, tisztelet annak a kivételnek, aki amúgy megtanít közlekedni, és nem csak begyakoroltatja a vizsgát a saját hülyeségeit hozzátéve.

2023. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy neked ilyen jól ment, én nem érzem magam annyira magabiztosnak. Ráadásul az is szóba jött a héten, hogy a 10 milliós céges autót adják alám majd fent, aztán tök egyedül menjek amerre látok.

Na, akkor hogyan ne izguljak úgy, hogy szó szerint 1 percet nem vezettem Pesten ?


És igen, van navigáció, de 5 sáv közül nekem az nem mondja meg melyikbe maradjak, melyikbe menjek át (a rendes, autóba épített FRISSÍTETT navik talán igen, de a kis Google mapsom biztosan nem..)

2023. aug. 13. 16:18
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

#8 Mondtam én valahol, hogy nekem jól ment? :)


Dehogy nem mondja meg a guglimaps! Felvillannak a sávok, és világít az, hogy melyik neked a jó, ha meg onnan többfelé is lehet menni, elhomályosítja azt az irányt, ami neked nem jó. Guglimaps is tudja, Waze is. A Waze még a sebességkorlátra is figyelmeztet, ha elfelejtettél egy táblát, és túlléped.

2023. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Az a nagy helyzet, hogy az autósoktató sem arrafele fog vinni, amerre te mész, tehát ugyanúgy az ismeretlenbe fogsz belecsöppenni. Ugyanúgy nem fogja megmondani senki, hogy melyik sávba menj. Ezeket neked kell tudnod. Egyébként számtalanszor vezettem Bp.-en, de sosem volt probléma. Túl van misztifikálva. Budapest nem India, ahol nincsenek szabályok. Ott is ugyanúgy a KRESZ szerint vezetnek.
2023. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!