Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten van olyan terület...

Budapesten van olyan terület ahol megtaníthatnak a szüleim autót vezetni??

Figyelt kérdés

Már jogsi előtt szeretnék tanulni vezetni :D.

Olyan terület ahol nem igazoltatnak és nincsen forgalom.



2020. dec. 28. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Csak forgalom elől elzárt magánterületen.
2020. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hol :D ?
2020. dec. 28. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Pl. Egy nagy kert ahol meg tudsz fordulni. Ha a tied senki nem fog odamenni.


Amúgy egy nagyon nagyon város széli üres parkoló is jól lehet. Mi hétvégén (nem pesten) egy óvoda parkolójában gyakorolgattunk.

2020. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Pl. a saját birtokotokon. Bezárjátok a kaput és mehetsz. Persze ha panelban laktok, az szívás.

Ha közúton próbálkozol és elkapnak, akkor neked engedély nélküli vezetés (helyszíni bírság: 45 ezer, szabálysértési eljárás esetén: 90 ezer)

De a szüleidet is megbüntetik a vezetés tiltott átengedéséért (helyszíni 25 ezer, szabálysértési eljárás esetén: 50 ezer)

2020. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Nézz rá a térképre és bármilyen kietlen, forgalommentes, szántóföld melletti kis úton, zsákutcában tudsz gyakorolni elindulni és kuplungozni kora reggel vagy késő este (ez most kissé nehézkes a lezárások miatt, de szerintem megoldható).

Millenium utca pl. ilyen, térképről nézve.

Viszont ez kissé kockázatos mutatvány, mert elméletben pénzbüntetéssel és a továbbiakban vezetéstől való eltiltással díjazzák a rend őrei ha elkapnak (bár a gyakorlatban én a saját ismerősi köreimből nem hallottam még olyat, akit ezért valóban meg is büntettek volna, pedig volt egy, akire kihívta a rendőrt valami frusztrált némber háromszor is).

2020. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én vezettem már például ünnepnapon Auchan parkolóban (Maglódi Auchan parkolóját nem zárják), vasárnap Lidl/Mömax parkolóban, de a csömöri Auchan mögött is, miközben nyitva volt az áruház (sőt, a parkolóba is bemerészkedtem :D). Az a lényeg, hogy magánterület legyen, lehetőleg minél kevesebb emberrel (a maglódi Auchan parkolójában például pünkösdkor legalább 10-15-en voltak, nem is értem miért), ott a rendőr sem igazán fog foglalkozni veletek.
2020. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Felhívhatjátok az autósiskolákat, háta beenged valamelyik a rutinpályájára (persze pénzért).

Egyébként nem biztos, hogy jó ötlet. A szüleid korában bizonyos dolgokat még máshogy tanítottak, nem jó a régi technikákat elsajátítani, mert utána nehéz lesz átállni a modernre (pl. a kormány tekerését máshogy tanították anno).

2020. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Menjetek ki a Hajógyári sziget egyik elhagyatottabb sarkára.

Persze csak akkor, ha nem haltok éhen, ha esetleg ki kell fizetni a fenti összegeket.

2020. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
32%
Igazából felesleges az iskola előtt gyakorolgatni szerintem.
2020. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!