Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokszor hidegben a pilóta ezt...

Sokszor hidegben a pilóta ezt miért teszi?

Figyelt kérdés
Olyankor vettem észre miután fagyállóval lespriccelik a gépet, utána maxra teszi a hajtóművet miközben állunk egy helyben 1-1.5 percig kb majd utána kezdünk csak kigurulni a felszállópálya irányába
2023. ápr. 26. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszem, hogy az állóhelyen volna lehetőség hajtóművezni a gépet.... 😃
2023. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Láttam videókat erről, ahol szó eset erről is, de sajnos nem emlékszem.

Bár nem szabályos, de az 1-es válaszolónak:

Nem is az állóhelyet írta, hanem azt, hogy álló helyzetben. A jégtelenítés nem a forgalmi előtéren történik. Hajtóműindítás ott valóban végzetes lehetne. Csak hátratolás, és gurulóútra ráfordulás után szoktak engedélyt kapni az indításra.

A jégtelenítés elkülönített helyen folyik.


Talán azért „bőgeti fel” a hajtóművet, hogy a légáramlás levigye a szermaradványokat. De nem biztos.

2023. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

#2

"utána kezdünk kigurulni a felszallopalya irányába"


Ezt írta. Ezért értetlenkedtem.



Felszállás előtt minden esetben fel kell pörgetni a hajtóművet és ellenőrizni a paramétereket.

Ez normál eljárás télen, nyáron mindig.


Szóval nem értem a kérdést továbbra sem..

2023. ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
3. DE NEM azt írta, hogy a forgalmi előtérben álltak, és ott volt hajtóműindítás.
2023. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

#4

A legtöbb reptéren még a hatratolas előtt az állóhelyen jegtelenitenek... ;-)

2023. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pedig az van amit a #2 írt csak én nem tudtam ilyen jól megfogalmazni és azt el is tudom képzelni az az oka amit a végén írsz
2023. ápr. 26. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!