Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez a dugóhelyzet miért így van?

Ez a dugóhelyzet miért így van?

Figyelt kérdés
Mikor nagy dugó van egy 2 sávos úton, araszolnak a kocsik, mindenkét sáv tele van. A jobboldali sáv megszűnik valahol később, ahonnan az emberek besorolnak a balba, ilyenkor mindig a jobb oldali megy sokkal gyorsabban. De nem értem, hogy miért? Fordítva lenne logikus.
2023. febr. 17. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Mert sok ember a nagy suvval tolakodik előre felé.
2023. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Aki tudja, hogy megszűnik a sáv, igyekszik előbb besorolni már. Ennek hatására kialakul egy jóval hosszabb sor, mint ami amúgy a rendelkezésre álló hely okán indokolt lenne, ezért aztán szépen a mögöttes csomópontok is bedugulnak sorra.


És akkor vannak azok, akik átlátják a helyzetet és mivel kisebbségben vannak , éppenséggel időt is nyernek azzal, hogy a megszűnő sávot választják, majd a sáv végén sorolnak be.


Megjegyzem, ez más közlekedési kultúrájú országokban is egy örök vita, de én úgy gondolom, hogy ha mar egyszer egy adott felületet közlekedési célra alakítottunk ki, akkor azt használjuk is úgy, ráadásul a kései besorolás a visszatorlasztás hosszát is kedvezően befolyásolja.

2023. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Így már értem köszönöm!
2023. febr. 17. 21:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!