Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előztél már zebra előtt?

Előztél már zebra előtt?

Figyelt kérdés
Kerékpárost pl. vagy volt más olyan szabálytalanság amit elkövettél, mert akkor jónak ítélted meg?
2023. febr. 15. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amikor úgy ítélem, hogy biztonságos teljesen ránk nézve. Asszonyra, gyerekre, rám.

Szoktam szabálytalankodni, de semmi esetre sem úgy, hogy veszélyes lehet.


Pld faluban a zebránál előzni, üres autópályán sávot váltani zárvonalon, lakóövezetbe hajtani. Ilyesmim

2023. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Én sportmotorral közlekedek, folyamatosan, megállás nélkül előzök, lehet ott felőlem zebra vagy bármi, nem fogok a tragacsok mögött kullogni.
2023. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 szabályt nem szoktam megszegni soha. Az első ez a zebrás szabály. Aki zebrán gázol, annak annyi, és 10-ből 10 gázoló nem veszi észre a gyalogost, tehát azt hiszi az autós, hogy nem veszélyes, aztán csattan az ember az autón. Tehát magára a zebrára mindig odafigyelek.

A másik a stop tábla. Sok helyen van a vonal 1-2 méterrel korábban, mint ahol amúgy meg kéne állni, de luxus lenne megfizetni a bírságot csak azért, mert 2 métert tovább gurulok.

A harmadik pedig a piros lámpa. A rendőrség ezt is elég súlyosan veszi.


A többi szabályszegést sem tartom jónak, de sokszor muszáj megszegni azokat, nem azért mert türelmetlen vagyok, vagy felülbírálom a kreszt, vagy mert én úgy látom jónak vagy logikusnak. De ha a belvárosba kell menni mert oda szállítasz valamit, és nincs parkolóhely, akkor nem fogsz 2 kilóméterről vissza sétálni, mert csak olyan messze lenne hely. Lakóövezet is tábla is ilyen. Külvárosban van olyan hely, ahol csak 1 aszfaltozott út vezet be egy területre ahova menni szoktam, nyilván lakó pihenő tábla van kint. De itt is muszáj ezen átmenni, mert a másik 2 földút, ami szabályosan vezetne el a célhoz, ott elakad az autó a sárban és akkora mélyedések vannak, hogy szétveri a küszöböt.

2023. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén olyan volt már, hogy mellettem lévő megállt több sávon én meg elbambulva tovább mentem a zebrán a gyalogos előtt. Vagy álló sor mellett elrongyoltam a zebrán. De ezekre alapból figyelek.


A szabályszegések érdekesek, nem mondom, hogy nem szegek meg bizonyos helyeken szabályokat, például ahol lakom simán átsorolok a záróvonalon ahogy mindenki más is teszi ott, mert utána már nagyon nincs rá lehetőség.


Vagy ha kerékpárost előzök, akkor is inkább átmegyek a záróvonalon, de meglegyen a 1,5-2 méter távolság.

2023. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem szoktam. Nagyon indokolt esetben előzök csak. Tudom hogy milyen veszélyes az előzés és nem sietek sehova.
2023. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok az a berögzült szabalykövető de zebrán soha nem előztem még biciklinél nagyobb járművet és nem is fogok valószínűleg.


Kivéve persze ha pont a zebrán robban le valami nagyobb jármű. Akkor óvatosan kikerülöm.

2023. febr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
100%
Nem.
2023. febr. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!