Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan ország, ahol tényleg...

Van olyan ország, ahol tényleg szinte szentként tekintenek a gyalogosokra?

Figyelt kérdés
Például megállnak a zabránál, ha már közelít a gyalogos.

2023. jan. 19. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Észak-Korea.
2023. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szentnek nem éreztem magam, de eddig Hollandiában mindig azonnal átengedtek az úton városban, amint közelítettem a padkához. Zebra se kellett.
2023. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton, ha szentként nem is tekintenek rájuk, de jellemzően megállnak a zebránál.
2023. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nevelés kérdése is, de ha valakinek az nem lenne elég, a bírságolások, baleset esetén a kirótt büntetések is arra ösztönzik az embereket, hogy az erősebb vigyázzon a gyengébbre. Persze ez nem jelenti azt, hogy kis ócska kocsimmal kimehetek a kamion elé.

Személyes tapasztalatom Dél-Németországból, egész Ausztriából, Szlovéniából és Korzika szigetéről van.

Általában is sokkal kevesebb a szabálytalan, és gyalogosként mindig azt tapasztaltam, hogy nagyon előzékenyebbek olyan helyen is, ahol a jog nem kötelezi.

Pl. a németeknél két kereszteződés között a járdán megálltam, a képes felem a túloldal felé fordult. Nem a szélén álltam, hanem inkább a házakhoz közelebb.

Látom, megállnak mindkét irányból és mosolyognak felém. Nem értettem mi történik.

Helyi ismerős világosított fel: azt hitték, átmennék.

Ez egyszeri élmény volt, nem tudom, általános-e.

2023. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha látom hogy át akar menni, akkor megállok, szóval Magyarország is ilyen ennyi erővel. Amúgy látom nem ismerős számodra a "szentként tekint valamire" kifejezés, ha úgy érzed, hogy valami túl bonyolult használj egyszerűbb szavakat.
2023. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Átengednek félénk is, kisváros.
2023. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Attól, hogy megadják az elsőbbséget, szentként tekintenek a gyalogosra? Wtf?
2023. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

San Francisco környékén tapasztaltam ezt, ott nagyon túl van tolva a dolog.

Mész biciklivel a bicikliúton, jön egy kereszteződés, ahol neked kéne megállni, de az autósok nagy része lefagy, megáll, és átenged. Igazából biciklisként is nagyon zavaró.

Igen komoly büntetés jár egy puhatestű gázolásáért.

2023. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Vatikán
2023. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Első alkalommal Svájcban tapasztaltam meg, hogy csak közelítettem az utcasarokhoz, és megálltak az autók. Pedig nem is akartam átmenni. De ha már megálltak miattam, akkor átmentem. Utána már igyekeztem távolságot tartani a járdaszegélytől és főleg a zebrától, amikor nem akartam átmenni.

Európa tőlünk nyugatabbi részén alap, hogy ha gyalogos közelít a zebrához vagy bármi olyan helyhez, ahol elsőbbsége van, akkor a féktávolságon kívül levő autó megáll és átengedi. Ausztriában élve erre mostanában a kislányomat tanítom: Ausztriában többnyire megállnak ilyen helyzetben, míg Magyarországon vagy igen vagy nem. De már nálunk is egyre inkább tapasztalni lehet ezt.

2023. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!