Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan ország, ahol tényleg...

Van olyan ország, ahol tényleg szinte szentként tekintenek a gyalogosokra?

Figyelt kérdés
Például megállnak a zabránál, ha már közelít a gyalogos.

2023. jan. 19. 10:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Hollandiában találkoztam a jelenséggel, addig nem akartam elhinni. Forgalmas négysávos úton akartam átkelni, és gond nélkül mindenki megállt és megvárták hogy menjek. Biztonságban éreztem magam.


Itthon is sokszor átengednek, de sajnos itt még mindig be kell néznem az első sáv után alaposan. Volt hogy a BKK buszt kielőző autós csak úgy tudta elkerülni a gyalogosok közé hajtást, hogy satufék és a kocsi feneke megemelkedett... Itthon azért még a fokozottan vigyázz magadra stílus a menő.

2023. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki nyugati példákat hoz, pedig van máshol is ilyen. Belaruszban például nagyon ráment a közlekedésrendészet a gyalogosgázolásokra, így aztán vigyázzban állnak az autósok a zebránál, ha gyalogos közelít.
2023. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nálunk is ellenőrizhetnék jobban, hiszen 41 százalékról 44 százalékra emelkedett a lakott területen belül, zebrán elütöttek aránya, azaz egyre több embert ütnek el gyalogos átkelőhelyen.
2023. jan. 19. 15:15
 14/17 MGéza ***** válasza:

Örülj neki, hogy van olyan ország ahol ez a kultúra.

Én vidéken gyakran tapasztalom, hogy nem hogy lelépés előtt, de még utána is alárendeltként tekintenek rám. Szépen elindultam a múltkor rendes gyalogos tempóban, erre egy fehér Bömbis(nem akarok általánosítani csak tényt írok le) aki 50-100m távolságban közeledett a túlsó sávban ledudált és még mutogatott is, éppen csak lassított hogy mégse üssön el, azért ez valami pozitívum volt az esetben. Nálunk úgy tapasztalom ahol több a külföldi, ott jobb a morál is: Például frekventált üdülőhelyek, Balaton-part, ilyesmi.

2023. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14: ilyenkor kapóra tud jönni, ha épp egy zsugor vizet viszel, szépen bontja bódét.
2023. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Németországban nagyon figyelnek az autósok, 100-ból 99 megadja az elsőbbséget a zebra előtt. De például Franciaországban ez nem így megy, ott tapasztalataim szerint ugyanolyan a közlekedési morál mint Magyarországon.
2023. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem csak kultúra meg megszokás, hanem jogszabály is, több Ny-Európai országban.

Ha jól emlékszem, konkrétan a németországi KRESZ-t olvastam pár hónapja (az biztos, hogy német nyelvű volt), abban nagyjából az áll, hogy zebránál az út szélén álló gyalogost át kell engedni, amennyiben átkelésre utaló magatartást mutat. A magyar jogszabályban ilyen nincs, itt csak annak van elsőbbsége, aki már megkezdte az átkelést:

"A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van." (És mielőtt KRESZ-analfabélák belekötnének, hogy a kamionnal mi a helyzet: járművek és gyalogosok számára nem azonos az elsőbbség meghatározása a KRESZ szerint.)

2023. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!