Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináljak a reggeli...

Mit csináljak a reggeli súlyosan befagyott szélvédővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Erdélyben élek, és reggel sajnos egy hete -12,-13 van de most mondanak még rosszabbat... :(


Mit csináljak, hogy ne várjak 20 percet míg a motor felmelegszik és a fűtés beindul ergo meleg levegőből kifolyólag az ablak kiolvad?


Olvastam, hogy forró vizet ha ráöntök akkor megreped.


De mi van, ha langyos mondjuk 25 fokos vizet öntenék rá egy kis szesszel?

Próbált már valaki valamilyen módszert ami bevállna a fagyos reggelek ellen?



#szélvédő #fagyos #hajnalok #fagyos reggelek #brassóénígyszeretlek
2023. febr. 9. 17:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, miért nem jók az erre a célra gyártott jégoldók?

Másrészt ha vizet öntesz rá, vissza is fog fagyni.

Harmadrészt, ilyen hidegben, mindegy mit csinálsz, elindulsz és a menetszéltől viszsafagy bármi rá.

Kapard le/jégoldózd, aztán pár perc csak, amíg olyan meleg levegő jön, ami a visszafagyást megakadályozza és mehetsz

2023. febr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%
Kapard le és/vagy fújd be jégoldóval. 1-2 perc bármelyik. Nem mondhatod komolyan, hogy 20 percig járattad egyhelyben az autót, hogy leolvadjon... Ennyire még a románok se sötétek.
2023. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tudni kell, hogy ha nagyon hideg van, akkor a jégoldó fellazítja a vastag jeget, le lehet kaparni, de utána az alkohol elpárolog, és marad a víz. Ami visszafagy.

Tehát egy kis ideig mindenképpen fújatni kell a szélvédőre a levegőt, hogy ne fagyjon vissza. Ill. ha el is kezd meghúzni, de olyankor már az ablaktörlő leviszi.

Úgyhogy nekem is van ez az ezüst ablaktakaró, ami általában kicsivel van 1000 Ft felett, én ezt használom, mikor a munkahelyem előtt alszik az autóm. Mikor itthon, akkor meg van két régi padlószőnyegdarabom, egyiket előre hajítom rá, a másikat hátra.

Még a tükrökre is érdemes egy-egy rongyot kötni. Ha nem fűthetőek, akkor a jégoldó még -5-ben is ráfagy, amikor az alkohol elpárolog.

2023. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
33%
Csináltass időzíthető állófűtét a kocsiba és nem kell fújkálni, kapargatni, meg takargatni. Szépen kiolvad mire indulnod kell.
2023. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Jó neked, arra legalább van tél....
2023. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én ma próbáltam ki a tippek hatásàra a jégoldó sprayt. Vékony volt a jégréteg rajta, kint -6 fok volt. Kb. egy másodperc múlva már lehet is letörölni az ablakot, azonnal feloldotta a jeget. Elől az ablaktörlővel, oldalt ronggyal töröltem, nem fagyott vissza semmi, pedig nem volt még meleg a kocsiban.
2023. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Jégoldó spray. Kollégák reggelente a céges parkolóban kapargatják, karcolják a szélvédőt, kínlódnak, szenvednek vele. Valaki fóliával, pokróccal fedi le. Én csak befújom, várok pár másodpercet és az ablaktörlővel letörlöm.
2023. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!