Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így mire, vagy mi alapján tud...

Így mire, vagy mi alapján tud büntetni a rendőrség?

Figyelt kérdés

Szilveszterkor az egyik ismerősöm kirakott "történetbe" egy rövid videót.

A videó tartalma: egy csaj ül az autó anyósülésén. Elülső kamerával veszi magát, majd a sofőr felé fordítja a telefont aki felső testét, és karjait mozgatva táncot imitál, az autóban hangosan szóló minősíthetetlen elektronikus zenére.

Sötét van, ehhez képest mindketten napszemüvegben(...)

A beltér alapján egy új, felső kategóriás bajor luxusautóba ülhetttünk be virtuálisan, a hölgy segítségével.

A kedves ismerősöm rövidke, ámde nagyon tartalmasnak gondolt táncbemutatója után hátlapi kamerára váltunk így hirelen az autó műszerfalát és az előttük lévő utat személhetjük, amit egy hatalmas gázadás követ, amelynek hatására a forgalom többi résztvevőjéhez képest látványosan megindul a kordé.

Ezt a sebességkülönbséget egy legalább 2x2 sávos úton csak úgy tudja kordában tartani a sofőr, hogy a záróvonalat átlépve kezdi előzni az egyébként gyér forgalmat.

A videó azzal zárul, hogy az autó digitális sebességmérőjén 160-at látunk, és ekkor kezd fékezni a sofőr egy piros lámpa hátására, és itt véget is ér a videó.

Talán 15-20 mp volt az egész videó.


Budapestet jól ismerem, a fényviszonyok végett már akkor sem tudtam megállapítani, hogy hol készülhetett, de szinte biztos, hogy Budapest, elsődleges tippem a Váci út északi szakasza.

Ez a videó ugye 24 órán át volt látható, így már én is csak az emékeimből táplálkozom.

Még arra is emlékszem, hogy a sebesség bemutatásakor az öv visszoajelzője is világított, bár arra nem emlékszem, hogy az elülső kamerás felvételen láttam e hogy a sofőr vagy utasa használta e az övét vagy sem.


Ma közzétett egy bejegyzést a sofőr, hogy gratulál, és minden jót kíván annak aki feljelentette őt a szilveszterkor közzétett videója miatt ahol csak szimplán szórakoztak egy kicsit, másokat nem veszélyeztetve(!)

Illetve kérte az illetőt, hogy törölje ki őt az ismerősei közül.


Igazából én csak arra lennék kíváncsi, hogy ilyenkor mi alapján indul eljárás, vagy mi a várható kimenetel?

Látszik hogy a sötétben, a városban nagy sebességgel halad az autó, de nem igazán felismerhető, hogy pontosan hol.

Az ugye nyilván látszik hogy nem voltak bekötve, egyértelmű a sofőr személye is a videónak köszönhetően, meg a záróvonalas előzés még amit rá lehet húzni.

Csak nekem ez olyan gyenge lábakon álló történet, támadhatónak tűnik...pl. hogy 160-at mutat a kocsi órája, oké, de az nem egy hitelesített mérőműszer.

Nem tudni azt sem, hogy az adott útszakaszon mennyi volt a legnagyobb megengedett sebesség(biztos, hogy nem 200, de nem mindegy, hogy 50-70 vagy 90 ha bírásgot szabnak ki rá)

Így maximum kapnak az öv meg a záróvonal miatt egy-egy csekket és kész is?


Félreértések elkerülsée végett abszolút nem kívánom védeni az illetőt, csak kíváncsi lennék, hogy így mi a menete a rendőrségi eljárásnak, és hogy tényleg lesz e valódi következmény.


2023. jan. 13. 04:21
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Felejtős.
2023. jan. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem valószínű, hogy lesz következménye. Közigazgatási bírságot a jármű forgalmijában megnevezett tulajdonossal lehet megfizettetni, de az említett kocsi nem beazonosítható. A sofőr ha igaz, felismerhető a felvételen, de ki fogja azonosítani? Kétlem, hogy a rendőrség komoly nyomozásba kezd egy közúti szabálysértési ügyben. Talán ha a feljelentés kapcsán valaki hajlandó lenne tanúskodni.
2023. jan. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már többször találkoztam olyan hírrel, amiben bemutattak valami állatkodó sofőrt, utána hozzátették, hogy a rendőrség eljárást indított ellene. És feltételezem, hogy ha teljesen kilátástalan lenne, nem idegesítenék magukat feleslegesen...

Azt én se tudom, hogy mi alapján dolgoznak így, hogy nincs rendszám. Talán az elég, hogy a felvételen szereplő személyt beazonosította a feljelentő ismerős.

A járművek mozgása alapján azért szakértő be tudja határolni, hogy mennyivel mehetett az autó. A többi szabálysértés meg jól látható. Lehet persze, hogy csak az egyértelműen látható dolgok miatt fognak büntetni.

Ez alapján civil videók alapján is büntet a rendőrség:

[link]

Ilyen felvétel alapján, persze, nyilván csak objektív felelősséges ügyekben lehet eljárást indítani. A kérdésben szereplő felvételen viszont jól felismerhető az elkövető személye.

2023. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!