Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem érdekli az embereket...

Miért nem érdekli az embereket a STOP tábla?

Figyelt kérdés

[link]


2:35-től érdekes.



2023. jan. 5. 10:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#30: attól, hogy hajtogatod, még nem lesz ilyen 2mp-es szabály, de megvárom, amíg megkeresed.

Nem az egóról van szó, szimplán arról (legalábbis nálam), hogy értelmetlen dolgokat nem csinálok, mert hogy létezik az embernek 2 szeme, amit ha használ, akkor fel tud mérni vele dolgokat, de már párszor kifejtettem, és most is megteszem: ha tisztán belátom a kereszteződést, és biztonságosnak (és persze rendőrmentesnek) ítélem meg, akkor nem fogok megállni, mert nincs-ér-tel-me. Sok eset van, amikor pont ezen a megálláson múlik, hogy feldugítod-e magad mögött a forgalmat, mert látod, hogy 400m-ről jön egy kocsi, és ahelyett, hogy szépen, biztonságosan áthaladnál, megállsz, az közelebb ér, és te már nem fogsz elindulni a megállás után, mert közelebb ért, bevárod, elhalad, aztán megint nem tudsz menni, mert jobbról 10-en jönnek, mire balról megint beér 3, de te egyedül a balfszkodásod miatt már 10 autót feltartasz mögötted, akik nem is arra mennének, amerre te, ahelyett, hogy első adandó alkalommal kimentél volna a STOP táblán, és mindenki más is mehetne... vagy épp pont azzal okozol balesetet, hogy frusztrált leszel a mögötted várakozó kocsisortól, és megpróbálsz két autó közt gyorsan kihajtani, csak épp nem jön össze.

Szóval na, a sofőr azért sofőr (legalábbis a rutinos), hogy fel tudja mérni maga körül a forgalmat. Nyilván szabálytalannak számít megállás nélkül áthaladni egy STOP táblán, de nem főbenjáró bűn, ha ez úgy történik, hogy nem okoznak vele balesetveszélyes helyzetet.

2023. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, hogy mögöttem mennyien türelmetlenkednek, nincs kedvem miattuk bírságot fizetni, mert drónról meg felveszik a rendőrök, hogy nem álltam meg. A közlekedést nem a türelmetlenekre kell alapozni. A rendőrt pedig nem fogja érdekelni, hogy mi a főbenjáró bűn, ha nem álltál meg, jön a bünti. Meg amúgy sincs kedvem még azt is külön nézni, hogy van-e pont ott rendőr vagy nincs, sokszor úgysem veszi észre az ember.
2023. jan. 11. 13:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!