Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem érdekli az embereket...

Miért nem érdekli az embereket a STOP tábla?

Figyelt kérdés

[link]


2:35-től érdekes.



2023. jan. 5. 10:48
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

#10


Ezzel az a baj, nagyobb lesz az esély, hogy ütközik a védett úton haladóval. Ugyanis nagyobb lendülettel fog a kereszteződésbe megérkezni, mintha előtte a vonalnál megállt volna, és utána gurul be szépen lassan a kereszteződésbe. Még a vonalnál is csordogálnak sokan előre, nem állnak meg teljesen, gondolj bele, hogy akkor, ha csak a kereszteződésben lassítani, és ott csordogálna, már ki is ment a másik elé.

2023. jan. 5. 12:42
 12/32 anonim ***** válasza:
51%

10


Ennek szerintem marha egyszerű oka van: ha olyan helyre festik fel, ahol te belátod a kereszteződést, na ott kb. 10-ből 10 autós úgy sz.rná telibe a STOP táblát mint a huzat és pláne nem állna meg, mondván "minek álljak meg, hát látom hogy messze van/nem jön senki/még beférek elé, stb.


Ez ugyanaz, hogy itt zéró tolerancia van az alkoholra, míg mondjuk Ausztriában nem veszik fejedet ha megittál egy pohár sört.


Azért van zéró tolerancia, mert még így is rengeteg ember beül ittasan az autóba, annak ellenére is, hogy tudják hogy ugrik a jogsi. Szerinted mi lenne itt ha engedve lenne egy pohár sör mértékéig megfelelő alkoholfogyasztás? 3x annyian innának, az is inna aki eddig nem ivott, meg az 1 pohár sörből lenne 6, mert "majd kimagyarázom valahogy/addigra kimegy belőlem annyi hogy csak 1 pohárnyit mutasson, stb.stb.


Ha most csak a videót nézzük, totál irreleváns hova van felfestve az a vonal, ha 2 méterrel előrébb lenne, akkor is ugyanez lenne a statisztika, lassítanak, 20-30-al zötyögnek, aztán ha éppen jön valami akkor satufék, ha meg nem akkor padlógáz. Aztán vagy sikerült megállni vagy nem.


A vonaltól függetlenül sem állt meg jóformán senki, se a vonalnál se pedig utána, szóval ez ámítás, hogy "ha ott lenne a vonal akkor megállna mindenki". Dehogy állnának. Ezért írtam, hogy az autósok 95%-na nem is érti, hogy mi a szerepe a STOP táblának.

2023. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
51%
Van itt értetlenség rendesen. A stoptábla arra való, hogy időt adjon a jó döntések meghozatalára és lelassítsa az alárendelt irányból érkezőt. Ezért NEM fontos, hogy belátod-e a táblától a védett irányokat, a táblánál annyi a lényeg, hogy a sebességed nulla legyen egy ideig és e rövidke idő alatt felmérd, pontosan mely irányokat kell majd a következő lépésben, kissé előrébb gurulva áttekintened. Ez lassú, körülményes, de pontosan így teszi biztonságosabbá a közlekedést: időt ad.
2023. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
De egyébként van ilyen, amit te mondasz, ott, ahol nincs felfestés, csak STOP tábla. Abban az esetben nem a tábla képzeletbeli vonalánál kell megállni, hanem előrébb lehet menni, és akkor kell, amíg még nem lóg be az autó orra a kereszteződésbe. Én ezt nem tartom jó ötletnek, mert balesetveszélyesebb, mintha lenne felfestés, illetve megzavarhatja az autósokat, felfestés esetén is a vonalon túl fognak megállni. Sőt, van a harmadik eset, amikor vasúti átjáró előtt van STOP tábla, felfestés nincs. Ebben az esetben viszont a tábla képzeletbeli vonalánál kell megállni. Attól nem kell félni, hogy a vonat elviszi az autó elejét, mert a táblát mindig biztonságos távolságra helyezik ki. Látható, hogy 3 féle eset fordulhat elő, én ezeket egységesíteném, mindenhol legyen felfestés, aztán kész. Egyértelmű lesz, hogy hol kell megállni.
2023. jan. 5. 12:50
 15/32 anonim ***** válasza:

14


Tisztában vagyok vele, hogy van ilyen eset, én csupán arra reflektáltam, hogy az emberek javarésze a felfestés miatt hőzöng, holott irreleváns a felfestés, mert nem a felfestés miatt állnak vagy éppen nem állnak meg. Hanem azért, mert nem is értik, mi volna a STOP tábla célja.

2023. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

#9: nem, nem fordulhat elő, hogy jöhet autó az általam ismert terepen, amit (kihangsúlyoztam) SAJÁT SZEMMEL BELÁTOK. Ha távolról látom, hogy nem jön autó kilencszer, és tizedjére is látom, hogy nem jön, akkor hacsak nem a bozótból fog előugrani, vagy rám zuhan az égből, tizedjére sem fog letarolni semmi.

Pontosan tudom, mire való a STOP tábla, de (ismét hangsúlyozom) belátható terepen, hacsak nincs ott rendőr, nem fogok feleslegesen megállni, mert sem magamnak, sem másoknak nem okozok azzal balesetveszélyt.

2023. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

#16


Figyelhetnek akár drónról is, amit nem fogsz észrevenni.

2023. jan. 5. 14:09
 18/32 NTBS ***** válasza:
Mert figyelmetlenek.
2023. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

Fel perc ment el az eletemből 2:35-től. Ennyit szantam rá. Ebből azt allapítottam meg, hogy igen, a STOP tabla elerte celjat. A kb 10 db auto mindegyike körültekintöen ment at a keresztmetszeten.

Mindenki tudja mit jelez a tabla, hogy kellene csinálni. Ha nem erdekelne őket 90-nel atb@sz@tnak rajta. De nem igy van. Persze a rendőr kaszálna az átcsorgókon, de na ez a való elet, semmi sem a könyv szerint megy!

2023. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem meg a videót mert nem érdekel. Viszont nagyon sok olyan kereszteződést tudok ahol indokokatlan a STOP tábla és olyanokat is tudok ahol indokolt lenne de nincs.


Ezek alapján rendelkezem én is, ha megbüntetnek majd kifizetem, aki meg ilyen szituációban balesetezik mert annyira nem érzi az autóját, hogy nem tudja milyen sebességgel guruljon ki annyira, hogy ki lásson hát az nem tudom hogyan jutott el egyáltalán a STOP tábláig is.

2023. jan. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!