Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van Magyarországon ez a...

Miért van Magyarországon ez a "beengedés-mánia"?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordul, hogy a főúton hirtelen lassítanak, állóra fékeznek, megakasztva a forgalmat, csak azért, hogy öncélúan beengedjenek az alárendelt útról 1 járművet.


Sok országban vezettem, de sehol nem találkoztam ezzel a feleslegesen káros előzékenységgel. Vajon miért csinálják ezt? Ti szoktatok ilyet csinálni?


2022. dec. 29. 22:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem sokszor fordul ilyen elő. Másrészt ez pont nem öncélúság, hisze a másik közlekedő forgalomba csatlakozását segítik ezzel.


Én magam úgy vagyok, hogy alapvetően igyekszem beengedni a népeket. Úgy vagyok vele, hogy részemről ennyi belefér.


És attól, hogy beengedem, még neki kell megbizonyosodni róla, hogy elindulhat, neki kell figyelnie.


Mint ahogy a mögöttem érkezőre is vonatkozik a KRESZ ami kimond egy két dolgot a követési távolságról.

2022. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
Nincs ilyen mánia, de tényleg vannak bőven olyanok, akik túlzásba viszik az előzékenységet. De cserébe sokkal több a bunkó, tolakodó barom
2022. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy nyilván ha én jövök egyedül, vagy mögöttem 1-2 autó aztán üres tér, akkor nem feltétlen engedem ki az illetőt.


De vannak olyan helyek, ahol konkrétan csak akkor lehet kikanyarodni, ha balról és jobbról érkezők is lemondanak az elsőbbségükről egyszerre.


Felénk ilyen utcából forgalmas útra busz szokott kikanyarodni. Én rendszeresen lassítok, megállok és gyakran látom, hogy konkrétan mindkét irányból megáll a forgalom azért, hogy kiengedjék a buszt.

2022. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

Én szoktam néha ilyet látni. Nem gyakran, szóval nagyon távol áll a dolog attól, hogy mániának lehessen nevezni, de előfordul. Vagy két hete én is vártam a városhatáron kívül, hogy elmenjen az a pár autó, és ki tudjak kanyarodni, erre megállt valaki, és villogott. (Mögötte jöttek ketten.) Miközben nem szorultam rá a dologra, mert tényleg csak vagy 10-15 másodpercet nyertem. (Az egy teljesen más dolog, mikor araszoló folyamatos kocsisor esetén engedünk ki valakit a mellékutcából.)

A túlzott (ész nélküli) udvariasságra másik példa, ami itt szerepelt nemrég egy kérdésben: a védett úttal párhuzamos kerékpárutat elzárva várta valaki, hogy ki tudjon kanyarodni. Jött egy biciklis, mire az autós hátratolatott, bele az ott forgolódó kérdező autójába.

2022. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez azért van mert csuszópénzért kapta meg a jogosítványt sok idióta.

Gondolkozni nem tudnak, a logikájuk meg semmi.

2022. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nincs ilyen mánia. Tény, hogy forgalmas úton/időszakban a cipzárelvről még senki nem hallott, de inkább pont az ellen vagyunk, hogy beengedjünk bárkit. Svájcban pl. sokkal könnyebb minden besorolást csinálni, mert ott sem tudják, mi az a gyorsítósáv, viszont a többség beenged.
2022. dec. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!