Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van Magyarországon ez a...

Miért van Magyarországon ez a "beengedés-mánia"?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordul, hogy a főúton hirtelen lassítanak, állóra fékeznek, megakasztva a forgalmat, csak azért, hogy öncélúan beengedjenek az alárendelt útról 1 járművet.


Sok országban vezettem, de sehol nem találkoztam ezzel a feleslegesen káros előzékenységgel. Vajon miért csinálják ezt? Ti szoktatok ilyet csinálni?


2022. dec. 29. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ilyen mánia.
2022. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Magyarorszagon nem talalkoztam gyakran ezzel, Angliaban viszont durvan gyarkori (araszolo forgalomnal gyakorlatilag cipzar alakul ki hasonlo helyzetben) es az esetek nagyobb tobbsegeben hasznos elozekenysegnek tunik (alarendelt nyer, mig a fouton halado nem vagy nem nagyot veszit). En akkor csinalok ilyet, ha megbizonyosodtam, hogy a hatamnal nincs senki kozel. Neha en is talalkozom az altalad leirt egyenekkel, akik szerintem azert csinaljak ezt, mert kedvesek akarnak lenni. Nem hasznalvan a tukroket vagy ignoralvan azokat viszont igy egy szabalytalankodasbol szarmazo idegesito, folosleges veszelyes helyzetet hoznak letre.
2022. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
87%
Nem tudom, te merre vezetsz, de amerre én jártam, ez alap udvariasság. Nagyon gyakori. Magyarországon kint szoktak ragadni a kocsik és a tolakodás és becsúszás eredményez balesetet.
2022. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Én városban engedem be akin látom messziről már, hogy végeláthatatlan a sor, és ezer éve bejönne szegény, mert más esélye nincs bejutni, ha itt megindul a nép hazafelé melóból, a buszt alapból beengedem a körforgalomba is, mert tíz percet (!)állt ott egyszer, mire bejutott, azt is,csak mikor beengedték. Fordított esetben nekem is jólesik. Nyilván ha egy őrült két centire tolul mögöttem, vagy látom, hogy a másik sávban is jönnek és úgysem tudna kijönni, akkor nem.
2022. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Németeknél is van ilyen.

Ha olyan sūrū a forgalom, h esélyed nincs kinenni, néha jön egy-egy ilyen.

A közlekedés egy közös játék, ahol bem a másik eltaposása a cél, hanem h mindneki odaérjen.

2022. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem hinném, hogy ez annyira "mánia" lenne, én legalábbis elég ritkán találkozok vele, pedig a napi ingázásom közben van egy ilyen hely. Ha a magasabb rendű úton, illetve az alárendelt úton is átlagos a forgalom, akkor nem engednek ki, hanem normálisan elmegy a forgalom és utána ki lehet sorolni, nincs fennakadás.


Akkor szoktak csak kiengedni, ha valami miatt megnő a forgalom (4-es főútról van szó Szolnoknál, az M4-es átadása előtt a nagy forgalom miatt nagyon sokszor volt baleset a 4-esen, mindig bezavarták a tranzit forgalmat Szolnok belvárosba), ilyenkor pedig életbe lép a cipzár elv. Értem én, hogy a főút a magasabb rendű és jogilag nem kell beengedni senkit, de ha soha senki nem engedne be, akkor a betorkolló úton órákig lehetne állni és az alsóbb rendű úton kilométeres lenne a sor. Ilyen helyzetben az a paraszt, aki "nekem van elsőbbségem" alapon nem enged be maga elé senkit, mert ő az, aki megakasztja a forgalmat. Ha a cipzár elvet tökéletesen követné mindenki, akkor minimális lenne a fennakadás, de ha valaki nem működik közre, akkor jönnek a fékezgetések és fennakadások.

2022. dec. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Hazudsz, nincs ilyen.
2022. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
En sem tapasztalom ezt a túlzott előzekenységet. Sokkal inkább azt, hogy mar videken is berakjak magukat a fogalmatlanok a kereszteződés közeebe blokkolva a lampavaltas utan az utat a masik iranynak, vagy, hogy siman beallnak a mellekutcák kereszteződéseibeis ha dugó van, igy aki oda fordulna be csinal dugót a masik iranyból is...
2022. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Én fel szoktam gyorsan mérni a helyzetet. Mérlegelem, ki mit nyer vele.

Pl. a kereszteződés után van egy közeli gyalogos átangedő lámpa. Jobbról jönne ki. Úgysem tudnék menni, mert látom, hogy megfogna a jelző. Miért ne engedjem ki?

Szemből balra indekszel. Hosszú sir áll már mögötte. A többieknek is segítek, ha engedem. Fél percre sem tartom fel a mögöttem lévőket.

Viszont tömdgközlekedést kivétel nélkül mindig segítem. Ott csak arra figyelek, veszélyhelyzetet ne okozzak.

Bak?

2022. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

Ez inkább a Pesttől távolabbra eső kisvárosokban vagy falusias gondolkodással közlekedő helyeken van.


Én mindig megadom az elsőbbséget ott és ahol kell viszont ha le is mondok róla azt mérlegelést követően teszem. Például ha araszol a sor akkor intek neki hogy bejöhet. Azonban soha nem csinálom az indokolatlan udvariskodást. A sok ökör akkor is belefékez amikor nem kellene és pont egy ilyen végett lett majdnem balesetem egyszer jeges úton majdnem belecsúsztam mert nem számítottam rá...

2022. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!