Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A multik beengedésekor ez...

A multik beengedésekor ez miért van?

Figyelt kérdés

Amikor a kormány leül a multival tárgyalni.

És akkor biztosítja a multit, hogy országunkban nincsen szakszervezet, nincsenek munkavállalói jogok így kihasználható, kizsákmanyolható a munkáltató.

Erre a multi húzza a száját, hogy de szja, áfa...túl magas.

Mire a kormány-ha külföldi vendégmunkit alkalmaz, akkor mehet okosba a bejelentés az adózás és még állami támogatast is fizetünk utánuk.

Mint a covid alatt amikor minden magyart kirugtak sok multinál, hogy fel tudjak venni az ukránok után a nettó 500ezer/fő állami támogatast.

Ezért a multiknál 70%ban külföldiek dolgoznak, a hasznot fullba kiviszik, igy nem értem akkor mi haszna az ittletüknek.


Mikor szerintem ennek pont fordítva kellene történnie.

A kormánynak azt kellene mondania, hogy jöhetnek, de előtte üljenek le tárgyalni a szakszervezetekkel.

Valamint 10%nál több eu-n kívüli vendégmunkást nem alkalmazhatnak, tehát Magyarokat kell hogy megfizessenek..



2022. dec. 23. 02:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a multik kegyeit keresi minden ország, ezért sok pofátlan dolgot megengedhetnek maguknak...


A részeltekre én ennyire nem látok rá, de azt én is hallottam, hogy már messze nem csak magyarokat foglalkoztatnak Magyarországon sem.


Pár tipp, hogy miért érheti meg ennek ellenéri is multi gyárak stb. ittléte:

1) ha 70% külföldi, akkor is 30% még magyar dolgozó (ez is több ezer ember akár)

2) ha nem is sok, de valami kevéske adót azért fizetnek a multik is

3) a kisebb magyar beszállítókon keresztül is profitál az ország és az állam is

4) és természetesen ekkora ügyleteknél a korrupció gyanúja is felmerül, miszerint az ország nem profitál, de egyes politikusok esetleg igen...

2022. dec. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Hát, most akkor fel kéne tenni ezt a kérdést azoknak, akik annyira nagyon oda vannak a globalizációért, akik szerint a nemzetállamok kora lejárt, meg akik nyomják ezt a sok süket szöveget, hogy vajon mit szólnak ahhoz, hogy az ő imádott globális kapitalizmusuk ezt jelenti, hogy a multik diktálnak, és aki nem nyalja ki a seggüket, az éhendöglik.
2022. dec. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem a kérdést. Az ellenzékiek globalizációra vágynak. Amikor meg benne vannak, akkor meg üvöltenek, hogy nem jó.
2022. dec. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

2: igen, lehet úgy is élni, mint Észak-Korea, biztos sokkal jobb lenne


Nem véletlenül keresik a multik kegyét az országok, mert tőkét és munkahelyeket hoznak az országba. Nélkülük olyan országban, ami nem rendelkezik saját tőkével, energiaforrással, és még a humántőkét is lerohasztja, ahogy nálunk teszik az oktatással, lecsúszás lenne.

2022. dec. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
3: egy hozzászóló az nem "az ellenzékiek", tanuld már meg
2022. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5%
#4: Oké, akkor oldd meg a kérdező problémáját, a multik kizsákmányolását anélkül, hogy fognák magukat, és odébb állnának egy másik országba, mi meg éhendöglenénk. Ja, hogy nem lehet megoldani, mert akkor elmennek? Ja, tehát akkor ők diktálnak, mi meg kénytelen vagyunk teljesíteni? Tehát rabszolgák vagyunk? De jó is a globalizáció.
2022. dec. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

6: a felvetés az volt, hogy mi az alternatíva? Lehet keresni olyan országokat, amelyek hasonlóan tőke és energiaszegények, mint mi, és nem engedik be a multikat, és megnézni, hogyan élnek.


Nyilván nem optimális a multik beengedése, de kisebb rossz, mint az alternatíva, ezért küzdenek értük az országok.


A valódi megoldás az lenne, hogy itthon tudásalapú gazdaságot kellene csinálni, annyi energiát invesztálni az oktatásba, mint amennyit a sporttal foglalkozik az eszelős minielnök, hogy itt találjunk fel dolgokat, amiket aztán el lehet adni, licenszelni lehetne külföldre. Abból lenne pénz, tőke, amiből további fejlesztéseket lehetne csinálni saját erőből.


Ehhez kiváló, világszínvonalú oktatás kellene, de a kiművelt emberfő meg ugye könnyebben átlátna a primitív fideszes propagandán, ezért kormányunk inkább az oktatás lerohasztását választja, hogy könnyen manipulálható tömegeket kapjon, de ebből így nem lesz felemelkedés az országnak.

2022. dec. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

#7: "A valódi megoldás az lenne, hogy itthon tudásalapú gazdaságot kellene csinálni, annyi energiát invesztálni az oktatásba"


Azért nincs értelme veletek vitázni, mert álomvilágban éltek. Beszopjátok ezt a sok bullshitet, amit a magát technokratának, elitnek eladó balliberális lapok megírnak.

2022. dec. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
8: én leírtam az érveket világosan, hogy mi lenne a kiút, és láthatóan nincs ellenérved, hiszen nem ellenérvet hoztál, hogy pl. az oktatás fejlesztése miért nem kiút, hanem csak tartalmatlan vagdalkozásra futotta, ahogy általában a fideszhívektől megszoktuk, ha elfogynak az érveik
2022. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

A munkaköröm miatt bele láttok ebbe egy kicsit.

Van a multi, de nincs megfelelő ember.

Ahol, én dolgozom oda valóban a külföldieket keresnek leginkább. Az elmúlt évben voltak mongolok, majd jöttek az ukránok,kazahsztániak és nem sokára érkeznek nepáliak is.

Rengetegen, elmentek az országból és az elmúlt évben nálunk, akik jottek dolgozni(Magyarok) 90% nem felelt meg mert olyan buta volt, hogy egy egyszerű alkatrészt nem bírt összeszerelni. (bár, az igazsághoz hozzátartozik, hogy szinte már csak kisebbség maradt itt ilyen munkákra jóformán) ahogy a felvételiket láttom.

Egyébként, a gazdaságunkra nézve jó hatással vannak a vendég munkások, mert ide adóznak és az a kormánynak bevételt jelent. Így helyettesíti az el vándorolt magyarokat. (nehogy, már többet fizessenek, hogy itthon maradjunk, inkább jöjjenek a külföldiek, ők dolgoznak majd alamizsnáért alapon) igazából, a multinak mindegy milyen nemzetiségnek fizet..

2022. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!