Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés jár az alábbi...

Milyen büntetés jár az alábbi miatt?

Figyelt kérdés

Sziztok! Egy ismerősömet többször állította meg a rendőr, végül 6 hónappal ezelőtt azért vették el a jogosítványát, mert összegyűltek a pontja (nem tudom mennyi) volt köztük ittas vezetés is(ahol a szonda csökkenő értéket mutatott) nem állt meg a stop táblánál. Most legutóbb, 1,5 hónapja volt hátra, hogy visszakapja. De ittasan ült volán mögé és az egyirányú utcába is be hajtott.


Január elején lesz tárgyalása. Milyen büntetésre lehet számítani? Köszönöm szépen a segítséget!



2022. dec. 29. 16:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szigoritottak az eltiltas hatalya alatti vezetest, ebből egy felfüggesztett lesz. Meg min 500k bünti.

Sajnos ekes peldaja az ismerősöd kerdező a zero tolerancia alkohollal szembeni alkalmazásanak itthon. Egyszerűen hihetetlen, hogy valaki aki tudja jól, hogy cinkes több dolog miatt is, megis bemegy egy egyiranyúba szemből. Ha sunnyogva mintaszerűen közlekedne (ittasan...), az sem lenne ok, de hogy ilyeneket csinal, az alkalmatlanság egyszerűen. Aztan az ilyen embernek van szavazati joga... hihetetlen!

2022. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Akkor a jogosítványát is úgy kaphatja majd vissza, ha újra vizsgázik. Tudom szörnyű az egész és egyetértek az itt hozzászólokkal is, nem védem őt se. Csak érdekelt, hogy mivel kell számolni. Nem tudom, hogy egy pénzbírság mennyire elrettentő példa.
2022. dec. 30. 17:29
 13/13 Alex Fly ***** válasza:
@12: valószínűleg. Én is tartok tőle, hogy egy vizsga után még ezek után is visszakapja...
2022. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!