Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés jár az alábbi...

Milyen büntetés jár az alábbi miatt?

Figyelt kérdés

Sziztok! Egy ismerősömet többször állította meg a rendőr, végül 6 hónappal ezelőtt azért vették el a jogosítványát, mert összegyűltek a pontja (nem tudom mennyi) volt köztük ittas vezetés is(ahol a szonda csökkenő értéket mutatott) nem állt meg a stop táblánál. Most legutóbb, 1,5 hónapja volt hátra, hogy visszakapja. De ittasan ült volán mögé és az egyirányú utcába is be hajtott.


Január elején lesz tárgyalása. Milyen büntetésre lehet számítani? Köszönöm szépen a segítséget!



2022. dec. 29. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kamu kérdés.

Ittas vezetésnél alapból ugrik a jogsi ( mindegy hogy leszálló ágban vagy felszállóban van-e az ittasság, nem csak beszámít a pontokba. És nem az a lényeg hogy a mintavételkor csökkenő vagy növekvő a véralkoholszint, hanem hogy milyen fokú a befolyásoltság, mekkora a véralkoholszint mértéke.

2022. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az igen, gratulálok. Legalább a kocsin se volt forgalmi? Elzárást is kaphat.


[link]

2022. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem kamu a kérdés. Azt nem tudom mennyi volt a véralkoholszintje, nem mondta el nekem. Annyit mondott, hogy nem volt magas, meg előző este fogyasztott alkoholt, de többször is mérték

A jogsi már nincs meg. 6 hónapja vették el. És 1,5 hónap lett volna hátra h visszakapja. Köszi

2022. dec. 29. 16:48
 4/13 A kérdező kommentje:
Talán a 2.-3. alkalommal amikor megállították, akkor el is vették, de nekem azt mondta, hogy azért mert a pontok összegyűltek. És nem azért, mert ittas volt. Gondolom ezeket jegyzik, hogy mikor miért állította meg a rendőr, a stop táblás dologra kapott 7-8 pontot.
2022. dec. 29. 16:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Az autónak minden papírja rendben van
2022. dec. 29. 16:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés lehet nem kamu, de az ismerősöd kamuzik.


[link]

2022. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

" Most legutóbb, 1,5 hónapja volt hátra, hogy visszakapja. De ittasan ült volán mögé és az egyirányú utcába is be hajtott."

Tehát nem volt jogosítványa és most ittasan megint vezetett és megfogták?

Én így értem.

Remélem vagy 10 évig nem is kaphat és most becsukják legalább félévre.

2022. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Így van, nem volt jogosítványa már. És volán mögé ült és alkoholt is fogyasztott.


Akkor, nem lenne igaz, hogy szabálytalankodott amiért pontokat kapott X összeg után pedig elvették? Köszönöm a válaszokat.

És akkkr ez már biztos, hogy ülnie kell x hónapot vagy évet? Fogalmam sincs, hogy mennek ezek, jár e enyhítő körülmény. Csak pénzbírság esetleg felfüggesztés.

2022. dec. 29. 20:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor sajnálom hogy nincs az mint régen. Kiszáll a részeg sofőr a kocsiból, a rendőr ad neki egy hatalmas maflást és jó gyaloglástkíván.
2022. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Börtön.
2022. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!