Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináltok, ha lakott...

Mit csináltok, ha lakott területen belül olyan "tárgyat" kell kikerülnötök, ami egy beláthatatlan kanyarban van?

Figyelt kérdés

Pl. autó, futár, kukás kocsi stb.

Kiszálltok körbe nézni, vagy óvatosan elhaladtok mellette? Mi a szabály erre? Még nincs jogsim, de sokat agyalok ezen mert nagyon sok helyen van ilyen, hogy autók kint állnak a ház előtt, vagy a GLS áll meg pont a legjobb helyen. Senkit nem láttam még, hogy kiszállna körbe nézni. Vagy ilyenkor nem érvényes az, hogy be kell látni az előzéshez szükséges út kétszeresét?


2022. nov. 16. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha kiszállsz, mire visszaülsz simán jöhet addigra valaki szemből.
2022. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Nyugtass meg hogy meg soha nem ultel autoban, utaskent sem.
2022. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De ültem, és gondoltam, hogy nem az a helyes mód, hogy kiszállsz nézelődni, csak kíváncsiság a kérdésem. Hogy mégis kinek mi a legbiztonságosabb mód ilyenkor. De köszi a választ.
2022. nov. 16. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Előzni mozgásban lévő járművet (!) lehet. Mozgásban lévő nem járművet, vagy bármi mozdulatlant kerülni lehet.

Az előzésnek van öt feltétele, ebben a zavarás is benne van.

Kezdetben még helyesen írtad.

Ha az akadály rövid udőn belúl megszűnik, akkor türelmesen vársz.

Pl. megállóban álló busz ilyen.

A lerakott sittes konténer elszállítását nem kell megvárni.

Ha van rá lehetőség, akkor egy értelemmel bíró valaki segítségét kéred. Mondjuk utasodat, ha van és nem nagyon ostoba.

Előreballag, és jelzi, ha mehetsz.

Ha ilyen nincs, akkor sok mindent nem tudsz tenni. Tovább menni kockázatos. Visszatolatni is. Sokszor nem is lehet.

Én a folyamatos dudálás melletti kerülést választanám.

Remélve, hogy a szemből jövő sem ezerrel esik be a kanyarba, és hogy a zajra felfigyel.

2022. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
4. vagyok. Még egy, oktatóm tanácsa volt: Ha bizonytalan vagyok, lassítsak. Ha történik valmi, lassan történjen.
2022. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Ilyen esetben mindig lelassítok majd ha már az autóm orra elérte a kikerülendő gépjármű hátsó ajtaját gázt adok és igyekszem minél gyorsabban eltűnni a szembe sávból.


Bár ez érdekes szituáció, ilyennel még nem találkoztam, hogy valaki pont egy éles, beláthatatlan kanyarban álljon meg úgy, hogy elfoglalja az egész sávot. Általában annyira le szoktak húzódni, hogy elférjen mellette két autó.

2022. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Ezen felesleges gondolkodni, mert egyik sem valós szituáció. A kukásautó mögött lehet cammogni, a jobbikja meg alkalomadtán úgyis lehúzódik, hogy el tudj menni mellette. De ha előre látod, akkor akár le is lehet kanyarodni és kerülőt menni.


Futár ugyanez, ha nem tudsz elmenni, majd elmegy ő. Neki sem érdeke, hogy órákig álljon a csomagleadás miatt. Ha nem tudsz várni, akkor meg óvatosan elmész mellette. Kizárt, hogy ne tudj.

2022. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Miért szállnék ki? Belassítok annyira, amíg be nem látom a kanyart. Ha kell, megállok. Ha nem jön semmi, akkor kikerülöm, nyilván ha már a szembesávban vagyok, nem sz*rozok, hanem nyomom a gázt, minél hamarabb vissza saját sávba. Logika.
2022. nov. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Kiszállok, kinyitom a GLS kocsi ajtaját, kiengedem a kéziféket, beülök a terepjárómba aztán adok neki egy finom löketet hátulról, aztán megyek boldogan tovább abban a hitben, hogy megmentettem ezzel sok embert.


Ha kukásautó miatt van ez akkor majd úgyis jelez a sofőr ha mehetek. Bennük szokott lenni ennyi segítőkészség.

2022. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂😂😂😂
2022. nov. 17. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!