Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csinálnátok, ha kanyargós...

Mit csinálnátok, ha kanyargós úton pont egy beláthatatlan kanyarban készülne előzni titeket a mögöttetek jövő?

Figyelt kérdés
Pár hete történt, hogy beért egy dobozos autó (én is 15-tel a sebességhatár felett mentem). Láttam a tükörből, hogy nagyon mehetnékje van, szándékomban is állt elengedni, de ott, ahol biztonságosan lehet előzni. Erre jött egy kanyar és látom, hogy már húzódik be középre (index nélkül), hogy majd akkor ő előzni fog. A bibi csak az volt, hogy ezután rögtön újabb kanyar jön, ráadásul az út sem széles, tökre életveszély így előzni. Ha frontálisan ütközik előttem, abból valószínűleg én sem maradok ki teljesen. Végül nem kezdett előzni, mert gyorsabban vettem be a kanyart, mint terveztem, csak azért, hogy eszébe se jusson előzni. Viszont azóta se tudom, mit kellett volna csinálnom. Ha tapasztalatlanabb lennék, ezt nem mertem volna így, de ötletem sincs, hogy mi lett volna a helyes. Ha lassítok vagy tartom a sebességet, akkor a kanyarban előz meg, ez világosan látszott. És slusszpoén, hogy jöttek is szemből, szóval tuti ütköztek volna.

2021. jún. 12. 16:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt bevallom, hogy én is a gyorshajtók táborába tartozom, de nem vagyok önérzetes, meg a nálam gyorsabbakat mindig elengedem, nem szoktam g.cizni velük. A fenti helyzetben viszont nagyon kellemetlenül éreztem magam.
2021. jún. 12. 16:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt velem hasonló, amikor láttam, hogy a mögöttem lévő megkezdi az előzést, azonnal behúztam elé (volt még hely, nem jött nekem, de így esélye nem volt mellém érni). Dudált, refizett, mutogatott, majd mikor a be nem látható bukkanó+kanyar kombóból előbukkant a szembejövő, elhallgatott.

Amint belátható lett, intettem neki, most menj, paraszt, megelőzött, megköszönte.

Remélhetőleg egy életre megtanulta a leckét.

2021. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk pont ma mentem 60 körül 50-es táblánál egy íves felüljárón. Taxis beáll a seggembe az amúgy üres úton. Dupla záróvonal. Lelassítok, legyen legalább biztonságos az általa választott követési távolság. Egyenesebb szakasz (igaz, továbbra is zárovonal), index jobbra, intek is neki, erre lemarad. Oké, visszagyorsítok, ő újra rámtapad, megint kanyar, megint lassítok, hogy biztonságos maradjon a táv. Ő eddigre tuti büntiféket, szívatást érzékelt, így most már inkább jobb index mellett megálltam egy belátható szakaszon, így végre kikerült.
2021. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha látod, hogy jönnek szemből akkor kicsit húzódj elé és dudálj ezzel jelzed neki, hogy jönnek szemből, vagy ha nem mered megtenni ezt, akkor ha látoid, hogy elkezd előzni lassíts le, hogy az ütközés során ne sérüljön a te kocsid
2021. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Az hogy a seggedbe megy ne mjelenti azt hogy azonnal előzni akar. Ha index nélkül balra húzódott, lehet hogy csak kinézett hogy mikor tud előzni, mert nem simeri az útszakaszt, nem tudja mi jön. Nem vagy gondolatolvasó, lehet hogy nem előzött volna meg ha nem gyorsítasz, nem elhet ezt így kijelenteni.

Az hogy gyorsabban mentél a kanyarba, semmiképp nem jó megoldás. Ha el akarod kerülni hogy leőzzön, a legjobb kicsapni balra az indexet. Utána anyázni fog érte, de ez a legbiztonságosabb.

2021. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

"gyorsabban vettem be a kanyart, mint terveztem" na, ezt nem kellett volna. Ne hagyjad, hogy egy hülye ilyen szitnen nyomjon.

Ha nagyon jönne, és látom, hogy kiszálíthatatlan, akkor lassítok és félre húzódok.

2021. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Biztosan megelőzött volna, mert utána már azelőtt kivágódott mögülem, hogy jelezhettem volna, hogy elengedem. És akkor sem használta az irányjelzőt. Persze, nem vagyok gondolatolvasó, de vannak félreérthetetlen szituk, és ez pont olyan volt.

Egyébként jól ismerem azt az utat, szeretem a kanyarjait, szóval nem vállaltam túl magam, csak hát nem mindig a szórakozásért járok arra. Olyankor meg nyugisabban vezetek.

2021. jún. 12. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha melléd ér, lefékezni, menjen a picsbe. Többet nem tudsz tenni az ilyen parasztok esetén, vagy egyszer irgalmatlanul megszívod.
2021. jún. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én felgyorsítok, amíg olyan szakasz jön, ahol előzhet és ott elengedem.
2021. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!