Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lány létemre van esélyem...

Lány létemre van esélyem motor jogsit megszerezni, úgy hogy félek tőle, meg aztán klausztrofóbia miatt sem merem felvenni a bukósisakot?

Figyelt kérdés

Hat éve van jogsim autóra, eddig balesetmentesen és azóta kb. 50 ezer km már meg van.

Most meg kezdenek érdekelni a motorok, bár még csak szemlélem, mert igazából félek tőlük a hangjától és nem merek senkihez sem felülni mert félek hogy lerepülök róla.

Meg aztán klausztrofóbiám van és eddig nem sikerült felvennem a bukósisakot sem... Tiszta pánikba estem és majdnem kiakadtam, mert rám akarták erőltetni.

A bátyám ismerősei motoroznak és próbálkoztam már párszor ismerkedni a motorral, de eddig sikertelenül és mihelyt beinditják a motort én már szállok is le róla.

Lehet örökre le kell mondanom erről, de még nem adom fel, de nagyon bizonytalan vagyok.


2022. nov. 3. 00:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
20: Jól van na, lehet valamennyire félreértettem amit irtál. :)
2022. nov. 25. 20:24
 22/25 anonim ***** válasza:
#19 A sisakválasztás nem attól függ, mennyire veszed komolyan a motorozást, hanem attól, hogy mennyit ér neked a fejed...
2022. nov. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
22: Látom szeretsz ijesztgetni...
2022. nov. 26. 02:08
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetés, ezek tények. Egy műanyag sisak élettartama 3-5 év, de a karbonszálasokból sem vállalnak 5 évnél tovább garanciát. Akkor is ennyi ideig jó, ha évente kétszer használtad.

Egy sisak egy esésre való, ha úgy ütődik, hogy benne a fejed, egyből kuka, de ha üresen leejted mellmagasságból, akkor sem lesz már százszázalékos belül.

És nem, nem véletlen, hogy van sisak 50 meg 200 ezer forintért is.

2022. nov. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
De ha elmész majd szezon elején egy bevezető tréningre, ahogy javasoltam, ott ezt ugyanígy el fogják mondani, valamint megtapasztalhatod, mennyire komoly a fóbiád és tetszik-e egyáltalán a motorozás.
2022. nov. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!