Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lány létemre van esélyem...

Lány létemre van esélyem motor jogsit megszerezni, úgy hogy félek tőle, meg aztán klausztrofóbia miatt sem merem felvenni a bukósisakot?

Figyelt kérdés

Hat éve van jogsim autóra, eddig balesetmentesen és azóta kb. 50 ezer km már meg van.

Most meg kezdenek érdekelni a motorok, bár még csak szemlélem, mert igazából félek tőlük a hangjától és nem merek senkihez sem felülni mert félek hogy lerepülök róla.

Meg aztán klausztrofóbiám van és eddig nem sikerült felvennem a bukósisakot sem... Tiszta pánikba estem és majdnem kiakadtam, mert rám akarták erőltetni.

A bátyám ismerősei motoroznak és próbálkoztam már párszor ismerkedni a motorral, de eddig sikertelenül és mihelyt beinditják a motort én már szállok is le róla.

Lehet örökre le kell mondanom erről, de még nem adom fel, de nagyon bizonytalan vagyok.


2022. nov. 3. 00:00
A kérdező szavazást indított:
Ilyen hozzáállással esélyed sincs!
Ha kitartó vagy, van remény!
23 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A nemed ilyen szempontból nem érdekes. Az viszont, hogy félsz tőle, és a klausztrofóbiád miatt nem tudod felvenni a sisakot nagyobb probléma.

Szerintem először nézz szembe a klausztrofóbiával, és amikor már nem kapsz pánikrohamot, akkor elkezdhetsz gondolkodni a tanfolyamon is. Sisak nélkül úgysem fognak motorra engedni.

2022. nov. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj, te meghalnal az elso alkalommal, ugyhogy felejtsd el.
2022. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2: Most muszáj volt még jobban ijesztgetned??

Kedves tőled, köszi!

2022. nov. 3. 00:51
 4/25 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem ne akarj motorozni.

Nem a felelemről szól a motorozás hanem az élvezetről, adrenalinról, összetett koncentrációs készségről, önmegtartóztatásról, mert mások helyett is és mindenre is figyelned kell.

Ebbe nem fér bele a parázás.

Talán Biciklizz, szokd úgy a kétkereküt. Ott a sisak sem olyan zárt.

2022. nov. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
Meglepőt mondok talán, de egyáltalán nem kötelező mindenkinek motoroznia. Örülj neki hogy lány vagy, és nem kell kockázatkereső macsó fsságokat erőltetned, hogy domborítsál a tulok cimboráidnak, mint a kanok közül az egyszerűbb lelkek.
2022. nov. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, neked ez egyáltalán nem való.

Óvatosnak kell lenni, de fèlni nem szabad.

Nem lehet rettegésben csinálni semmit sem, pláne úgy, hogy még utasként sem ültél motoron.


Amíg ez az érzésed tart, tényleg ne kezdj bele.

2022. nov. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Miért akarsz másokra is veszélyes lenni ? Estleg ilyen közlekedési morállal embereket ölni az utakon ?
2022. nov. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Nincs.
2022. nov. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Senkit nem fog meghatni a klausztrofobiad. A sisak kotelezo, anelkul egy percet sem motorozhatsz tanulokent, es kesz. Ha netan magadra is erolteted aztan a forgalomban kapsz rohamot, akkor mi lesz, 110-zel csukott szemmel beleszallsz a buszmegalloba?


Ne eroltesd, ebben az allapotodban alkalmatlan vagy ra. Kar befizetni a kezdoreszletet is mert az elso oran kidobnak.

2022. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg elősször a fóbiádat kell leküzdened, és utasként motorozz. Ha az sikerül, meg élvezed is, akkor gondolkodj azon, hogy magad is vezesd, és mivel van B-s jogsid, így robogót, illetve inkább valami váltós 50-es segédmotort vehetsz magadnak, mert azt most is vezetheted. Ha ez is bejön, biztosan irányítod, akkor pedig elkezdheted a nagymotoros jogsit.
2022. nov. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!