Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lány létemre van esélyem...

Lány létemre van esélyem motor jogsit megszerezni, úgy hogy félek tőle, meg aztán klausztrofóbia miatt sem merem felvenni a bukósisakot?

Figyelt kérdés

Hat éve van jogsim autóra, eddig balesetmentesen és azóta kb. 50 ezer km már meg van.

Most meg kezdenek érdekelni a motorok, bár még csak szemlélem, mert igazából félek tőlük a hangjától és nem merek senkihez sem felülni mert félek hogy lerepülök róla.

Meg aztán klausztrofóbiám van és eddig nem sikerült felvennem a bukósisakot sem... Tiszta pánikba estem és majdnem kiakadtam, mert rám akarták erőltetni.

A bátyám ismerősei motoroznak és próbálkoztam már párszor ismerkedni a motorral, de eddig sikertelenül és mihelyt beinditják a motort én már szállok is le róla.

Lehet örökre le kell mondanom erről, de még nem adom fel, de nagyon bizonytalan vagyok.


2022. nov. 3. 00:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a hangjától félsz, miért akarod csinálni? Ezt így nem lehet. Az, hogy lerepülsz róla meg szimpla fizika és üléspozíció kérdése, ilyen nincs, ha ettől félsz, még nem mentél normális sofőrrel utasként. Ezt baromi hamar kinevelik belőled, sokkal reálisabb és gyakoribb az olyan félelem, hogy mennyire dől a motor, elborulsz stb. és ezeket is kinövi az ember egy normális képzés folyamán.


De ha már ráülni sem mersz, a hangjától félsz és sisakot sem bírnál viselni, tényleg nincs értelme. Egyébként menj el pl. a Safety Hungary kétnapos bevezető tréningjére. Ha ültél már biciklis és elmúltál 14, akkor arra elmehetsz, és az után a két nap után eldöntheted, hogy még mindig tetszik-e. Én pl. ezen a tréningen ültem először motoron és akkor döntöttem el, hogy csinálni akarom.

2022. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

11: Ez jó ötlet köszi. :) Ilyesmire nem gondoltam.


Többieknek is köszönöm a választ és egyben lehangoló amit irtatok, de egyetértek a válaszokkal és igazatok van. :)

Még nem adtam fel és próbálom legyürni a klausztrofóbiát és persze a motorral is ismerkedni testközelről és nem pár méter távolságról. :)

2022. nov. 3. 20:45
 13/25 anonim ***** válasza:
97%
De én ezt nem értem. Komolyan nem. Én is "féltem" eleinte az autóvezetéstől, de nem ilyen formában, és nem magától a vezetéstől meg az autótól. De ha így ilyen szinten féltem volna az egész jelenségtől, hogy szinte rosszul vagyok tőle, biztos nem ülök kocsiba. Úgy írsz a motorozásról, mint valami nagyon rossz dologról amitől gyakorlatilag rosszul vagy, de azért csinálni akarod, ez számomra már tényleg érdekes.
2022. nov. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13: Mert vannak olyan dolgok hogy valaki valamitől fél, de aztán még is csak legyűri a félelmét egy idő után.

Valaki a lovaktól félt, rettegett aztán meg kiválóan lovagol és lovat is tart.

Én is igy próbálkozom, hátha... ha nem, hát akkor meg igy jártam.

2022. nov. 20. 15:14
 15/25 NTBS ***** válasza:
Nehéz kérdés. A nemed nem számít. Jelenleg nincs, de ha sikerül a fóbiáidat magad mögött hagyni, akkor simán.
2022. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
miért nem veszel egy sisakot, és otthon a lakásban hordod amíg megszokod? :D De amúgy én is félek a motoroktól, meg magamtól is, sose motoroztam még de mindig is érdekeltek, aztán pár hete azt álmodtam hogy motort vezetek, és reggel amikor felébredtem beiratkoztam a korlátlan jogsira, pont az a gyáva xar aki nem képes szembenézni a saját félelmeivel és egész életét beszari nyúlként éli le :)
2022. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
#16 Azért elég durva kiadás venni egy sisakot, ha aztán mégsem motorozik.
2022. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#17 utána még mindig el lehet adni, meg amúgy se muszáj a legdrágábbat venni :D
2022. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

16: Lenne kitől kérnem, mert van neki több.

Egyébként köszi a kötekedő tanácsodat, de nem fogadom meg!


17: Annyira nem nagy vagyon, persze főleg annak aki tényleg elszánt arra hogy motorozzon.

2022. nov. 25. 19:06
 20/25 anonim ***** válasza:
76%
#19 nem tudom hogy ezt nekem írtad-e, hogy kötekedő (a 16-os vagyok), de lehet félreértettél, amikor a "gyáva xar-t" írtam akkor azokra gondoltam akik leszóltak téged, nem rád értettem :D Te nem vagy gyáva, mert már hajlasz arra hogy szembe menj a félelmeiddel, azok a gyávák akik sose merik megcsinálni, de magyarázni azt nagyon tudnak :D
2022. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!