Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyet értetek azzal amit az...

Egyet értetek azzal amit az oktatóm mondott?

Figyelt kérdés

Igaz hogy már nem ma volt, de az oktatóm anno ezt mondta:

Én előre figyeljek, ne törődjek a mögöttem levővel. Ha a forgalom miatt fékeznem kell akkor fékezzek, ha mögöttem levő nem tudja tartani a féktávolságot és belém jön az legyen az ő baja.



2022. okt. 22. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Igen, hisz egy felé tudsz koncentrálni. Előre mész akkor előre nézz. Persze sávváltásnál és kereszteződésben muszáj hátranézni, de hátra csak akkor nézz ha muszáj. Ha nincs tennivaló, pl. ül az ember a dugóban, akkor lehet nézelődni.
2022. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
98%

Én meg ezzel nem értek egyet, a jó sofőr minden pillanatban tudja, hogy mi van előtte, mi van mögötte, mi van mellette.

Nyilván nem nézünk annyiszor a tükörbe, mint előre, de én rendszeresen figyelemmel követem a mögöttes forgalmat is.

Mi van akkor, ha mögötted a második autó előzésbe kezd, de nem tudja befejezni az előzést? Ha figyeled a tükröt, akkor tudsz neki segíteni, fékezni akár és beengedni. Ha nem figyelsz, lehet beragad melléd, a szembejövő ijedtében meg pont rád húzza a kormányt...

2022. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Kezdő vezető elsősorban előre nézzen.

Később kialakul amit 2-es írt.

2022. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek alapból, de azért nagyobb biztonságban vagy, ha figyelsz mindenfelé. Te is megsérülhetsz ám, ha beléd jön hátulról, az esetleg hátul ülőkről nem is beszélve.
2022. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
A hangsúly mindig a haladási irányon van. Praktikus tudni, hogy mi van körülötted, de azon, hogy a haladási irány figyelésén az összes közlekedő élete múlik.
2022. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Nagyrészt egyetértek. De én azért szoktam hátrafelé is figyelni. Főleg amikor megérkezek egy sor végére, hogy ha pl. egy a kamion jön mögöttem, akkor az is fékez-e, vagy esetleg menekülni kell jobbra/balra. Eleve ilyenkor már messzebbről lassítok, és utolsóként több helyet hagyok magam előtt, és csak akkor gurulok előrébb, amikor látom, hogy érkeznek még mögém és ők is már lassítanak.
2022. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az a fontos, hogy ezt a mondatot nem a szó szoros értelmében kell venni.


Nyilván nem azt jelenti, hogy soha bele nem nézz a tükörbe, vagy ne segítsed az előzőt. Sokkal inkább azt, hogy a te tempódat ne a mögötted haladó határozza meg.


Tipikus példa a gyorshajtás, sietség, amikor mennek a seggedben hogy "menjél már".

De ettől még te vagy elől, neked kell meghatároznod a biztonságos tempót, követési távot.


Számomra példaértékű ez a videó:

[link]


Itt is sokan a kamerást próbálták felelőssé tenni, hogy miért nem nyomta jobban, miért nem ment jobban, feltartotta a sort.


Aztán nesze, aki megelőzte, az ott helyben be is tette a gépet az erdőbe.


És ilyenkor merül fel a kérdés, hogy mi a fontosabb?


A saját biztonságunk, hogy célba érjünk, vagy pedig az, hogy a saját biztonságunkat veszélyeztessük, balesetet kockáztatva azért, hogy kedvezzünk egy másik kockáztatónak?

2022. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy pályán volt olyanom, hogy elkezdett lassulni a sor, és láttam, hogy a mögöttem jövő rohadt közel van, így egyszerre figyeltem a tükröt és az előttem lévőt, sikerült úgy kicentiznem, hogy pont nem mentem bele az előttem lévőbe, és hátulról sem toltak meg... hát levert a víz.


Jó, hogy figyeltem hátra is?

Mivel így megelőztem egy törést, ezért egyértelműen jó.


Ellenben tényleg nem sokon múlott, hogy ne ütközzek neki az előttem lévőnek. Hiába tartottam a féktávot előtte, ha azt elengedtem a mögöttem érkező miatt.


Ha ütközök az előttem lévővel, akkor nincs kérdés, én viszem el a balhét. A hátsó meg röhögve tovább megy.


Ilyen alapon dönthettem volna úgy is, hogy nem kockáztatom a saját balesetet, rá bízom a mögöttem érkezőre, aztán ha nekem jön akkor egyértelműen ő a hibás.

2022. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Célszerű azért a mögöttes forgalmat is figyelni. Én ha előre tudom, hogy lassítanom kell hamarosan és valaki nagyon a seggembe mászott akkor először felvillantom röviden a féklámpát majd csak utána kezdek bele egyenletes fékezésbe.


Nyilván ha vészfékezni kell akkor nincs idő a mögöttes forgalomra is figyelni, nem is várható el senkitől és ezért is büntetik egy ráfutásos balesetnél általában a hátul haladót.

2022. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Azt nem tudjuk, hogy az oktatód milyen körülmények között mondta ezt, de én is linkelek egy videót. Itt a pali a teljes pusztulást úszta meg, mert figyelt hátra is:

[link]

2022. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!