Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nehezebb kitolatni ha...

Miért nehezebb kitolatni ha jobbra orral állok be?

Figyelt kérdés

Ha balra orral parkolok be akkor tök könnyen kitudok tolatni. Viszont ha jobbra parkolok be orral akkor néha elég bénán tudok kiállni. Olyan érzés mintha kevesebb helyem lenne, pláne amikor mellettem is áll 2 autó, és mögöttem a másik sorban is. Alig van helyem, néha videóra venném amit csinálok tuti vicces lenne. Na mindegy.

Én vagyok a béna, vagy van ebben valami, és érdemesebb lenne a tolatással próbálkoznom?

Valamikor tudtam tolatni, de kocsi hiányában kimaradt pár év, és nem vezettem, azóta nem mertem vele próbálkozni. Majd itthon a kapu előtt elkezdek gyakorolni, hogy ez is menjen.

De tényleg érdekelne, mert normálisan odafigyelve engedem ki a kocsi fenekét aztán szedem alá a kormányt, egy kis Fiestával, de mégis épp hogy elférek az úton, de ez csak akkor van ha jobbra merőlegesen parkolok.

Ha lehet ne oltsatok le 😃 inkább "szakmai" magyarázat érdekelne. Köszönöm.


2022. szept. 30. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elindulsz rögtön kezd el tekerni a kormányt egy kicsit hogy forduljon a hátulja is csak vigyázz a melletted levő autóra/tárgyra.
2022. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem középre állsz, mert nem érzed a kocsi jobb oldalát, ezért a jobb oldalon több helyet hagysz?


Kitolatásnál az a pár centi hiányozhat, hogy rendesen alá tudd szedni.

2022. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg figyeld meg, hogy hogy állsz be. Ha ugyanazt csinálod, csak visszafelé, akkor ki kell jönnie elsőre.
2022. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag nincs különbség, mindegy melyik oldalról állsz be. Maximum azt tudom elképzelni, hogy jobbra történő parkolás esetében kisebb az ív befelé, ezért kissé ferdén áll az autó (vagy ha kiegyenesíted, akkor sem középen a két vonal között). Szubjektív vélemény, de szerintem sokkal könnyebb, ha betolatva parkolsz le.
2022. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért is kérdeztem mert több helyen olvastam már itt is, hogy jobbra nem szabadna orral beállni. Azért hittem, hogy valami fizikai oka is lehet.
2022. szept. 30. 13:40
 6/9 MGéza ***** válasza:
100%
Padka felé, picit hátra, ugyanaz a technika mint a másik esetben. Lehet hogy túlságosan ráállsz az előtted parkolóra, egy motorháztetőnnyi helyet hagyj az autóddal és akkor egyszerű út felé tekeréssel kiállsz. Ha mégsem, akkor kicsit balra jól alászedve majd ellenkormányzás, kb ugyanannyi visszagurulás a padka felé és kész is van.
2022. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell. Szokták szidni az embereket, hogy biztos traktorral tanultak vezetni, de nem hülyeség, hogy ha rendesen akarsz jobbra orral beállni szűk utcán, igenis előtte ki kell térni balra, tehát az egyik oka lehet az, hogy jobbra alapból nem úgy álltál be, mint balra. A másik oka persze még egyszerűbb, az ember nem ugyanúgy kezeli a két oldalt, neked egyszerűen olyan a térérzékelésed stb. hogy balra jobban tudsz tolatni. Motorosoknál pl. nincs kőbe vésve, de balra a férfiak, jobbra a nők kanyarodnak kellő rutin hiányában ügyesebben, persze vannak fordított esetek, de olyan nincs, hogy kezdetben ne lenne az egyik sokkal nehezebb, mint a másik.

Azt tudom javasolni, hogy menj ki nem túl forgalmasabb időszakban egy áruház parkolójába, és tölts el 1-2 órát azzal, hogy jobbra-balra orral-tolatva parkolgatsz. Én ezt csináltam, és amikor a család autót váltott, azzal is megcsináltam, hogy nagyjából érezzem.

2022. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" jobbra nem szabadna orral beállni. "

Ez igy igaz!


Az a te bajod szerintem. hogy beallaskor nem viszed eleg kozel a z auto elejet a masik autohoz, ferden allsz be. A ket auto sarka majdnem osszer.

kitolataskor azert nem tudod idoben alaszedni a kormanyt, csak mar akkor, mikor majdnem nekitolatsz a hatad levo autonak.

2022. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
#8 Be szabad, ha előtte van elég hely eléggé balra húzódni, hogy gyors alászedéssel pont olyan merőlegesen álljon be, mintha balra tenné a jobb sávból.
2022. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!