Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival autópályán?

Friss jogsival autópályán?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb 3 hónapja van meg a jogsim van saját autóm is. Friss jogsisként mennyire veszedelmes autópályán közlekedni? Kb 150 km.

Köszi előre a válaszokat



2022. szept. 28. 06:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Ott legalább nincsenek bonyolult kereszteződések csak ket sáv. Ha nem hajtasz fel fordítva akkor könnyű:)
2022. szept. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
A létező legegyszerűbb.
2022. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
A legbiztonságosabb, legegyszerűbb úttípus. Tarts jobbra,vedd fel a sávod tempóját és mindkét irányban figyelmesen válts sávot. Meg persze ne hajts fel menetiránnyal szemben.
2022. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Meg persze, ha fáradékony vagy, akkor vagy igyál előtte energiaitalt, vagy hangosítsd fel a rádiót/zenét, azért az autópálya eléggé monoton tud lenni 150 km-en keresztül, körbe csak a puszta mindenütt, semmi inger nincs a környezetben. Nehogy elbambulj, vagy elaludj.
2022. szept. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Pont az a legegyszerűbb!

Amikre figyelj:

- Mindig nézd a tükröket, ne válts sávot úgy, hogy nem győződtél meg róla, hogy biztonságosan megteheted.

- Az autópályán jellemző nagy sebességnél már sokkal kisebb kormánymozdulatok is elegek az autó irányításához (pl. sávváltáshoz), szóval ne kapkodd a kormányt, ne tegyél nagy hirtelen mozdulatokat.

Vannak még persze más tudnivalók is, de ezek szerintem a legfontosabbak.

2022. szept. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Azért azt nem mondanám hogy a legegyszerűbb, mert egy forgalmasabb szakaszon rohadtul észnél kell lenni be- és kisorolásnál. Sok az idióta aki tol, villog, bevág eléd, fékezget, szóval igen, ideális esetben egyszerű lenne, de az emberek közlekedési morálja alapjaiban rúgja fel az egészet.
2022. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

A legfontosabb, ne akarj "óvatoskodni", hogy először csak 100-110-el mész, mert ez a lehető legrosszabb döntés. Folyamatosan előzgetheted a teherautókat, buszokat viszonylag kis sebességkülönbséggel, és így garantáltan be fog esni a seggedbe a belső sávban egy csomó 130-al szabályosan közlekedő ( vagy nem annyira szabályosan 140 körül) autós. Ez folyamatos stressz, és balesetveszélyes helyzet lehet neked.

Vagy vedd fel a külső sáv tempóját, és maradj is ott, ameddig megszokod a pályát. Vagy vedd fel a belső sávban autózók tempóját, esetle nézz ki magadnak egy szimpatikus autót, és állj be mögé két másodpercnyi követési távolságra, és mögötte menj. Természetesen ahol lehet, jobbra tartva.

2022. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Kamionosokkal vigyazz. Engem multkor le akart tolni meg villogott a kulsoben ugy, hogy elottem volt egy masik kamion. Nem tudom mi volt a baja. Parszor elkuldtem a k...a anyjaba. Akkor jobban villogott meg jatszotta az agyat. Utana atmentem a belsobe es otthagytam a g..be. Ez mondjuk az M0-n volt. Autopalya talan kicsit "nyugisabb".
2022. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Semennyire.


Sűrűbb forgalomban kell egy kicsit ráérezned a forgalom ritmusára, hogy jókor sorolj át a belsőbe és ne ragadj be a kamionok mögé 90-nel.

2022. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 Az volt a baja, hogy előtted volt egy kamion, és ő vonatozni akart a szélárnyékában 2 méteres követési távolságot tartva, mert így sok (tényleg sok) üzemanyagot tud spórolni.

Csak ha valami hirtelen fékezés van legelöl, akkor összecsattan mögötte az egész "vonat", mindenki aki ilyen követési távolsággal vonatozott.

2022. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!