Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg veszélyes lehet, ha...

Tényleg veszélyes lehet, ha valaki eleinte 80-al mer csak menni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben lett meg a jogsim, eddig tök nyugodtan vezetgettem, mimdig kicsit dinamikusabban, gyorsabban, viszont sokszor azt érzem - a csodás útminőségeknek is hála- hogy bizonyos esetekben elég a 80km/h.


Itt olvastam egy kérdést, és a 14-es válasz teljesen felzaklatott.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..



Eleve az a tény, hogy valaki képes lenne a másikat hibáztatni egy frontális ütközés miatt? Ha én 80-al megyek mert még bizonytalan vagyok, és valaki kielőz komolyan ÉN leszek a hibás?

Nem, nem arról beszélek ami multkor velem is történt, hogy idős úr kb. 40-el az út közepén megy lassacskán a záróvonalon. Oké, azt én is balesetveszélyesnek ítélem meg.


De tényleg ilyen emberek vannak akik szerint "jogos" bárkit letolni? G&ci most ez komoly? Jogos letolni, jogos miatta frontalisan ütközni, jogos valakit akár ki is nyírni 5 perc elóny miatt? Jogos veszélyeztetni EMBERI életeket, azért, hogy utána a piros lámpánál álljunk mindketten? Most ez tényleg komoly? Nekem, és a családtagjaimnak akik vezetnék akár évtizedek óta is, van aki több mint 30 éve, soha eszébe nem jutna ilyet mondani, vagy tenni, hogy akkor én letolom, vagy én kielőzöm, nem számít, hogy a szembe érkező kocsiban egy kisbaba ülhet, hiszen nekem jogom van mert engem fenntart a 80-al haladó.


Értitek nem, nem a gyirshajtókkal van a bajom. De ez a hozzáállás, amiket olvasok, hányingerem van. Képes lenne kinyírni másokat mert az előtte haladó egy kismértékben lassabban halad, mint a megengedett? Ugye nem csak ilyen emberek léteznek az utakon...


2022. szept. 14. 12:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14%
Ha semmi nem indokolja, hogy normális tempóban közlekedj (útviszonyok, forgalom stb.), akkor igen, lehet veszélyes. Nem feltétlenül a sebességkülönbség miatt elsősorban, hanem mert - már bocsánat - annyira béna lehetsz minden más téren is
2022. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2022. szept. 14. 14:32
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

Igen, még mindig sokszor lehet hallanni/olvasni ezt a "fel kell venni a forgalom ritmusát" meg a "lassú haladás ugyanolyan veszélyes, mint a gyorshajtás" maszlagot, pedig ez egy hülyeség.

Önmagában a lassabban haladás nem veszélyes, az az idegbeteg sofőr teszi azzá, aki az élete árán is előzni akar. De mi a garancia arra hogyha 90-nel mész, akkor nem előz rád a kanyarban az idióta? Így ráadásul sokkal nagyobb sebességen történik az előzés, ergo még veszélyesebb.


Ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy tolnak, akkor ne engedj a pressziónak, de ne is hergeld tovább az idegbeteget. Tehát menj tovább a saját tempódban, az egyenesben meg engedd előzni.

2022. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 NTBS ***** válasza:
69%
Max. autópályán.
2022. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Egyébként teszek rá, hogy ki mit gondol rólam, hiszen mint írtam direkt nem fogok akadályozni senkit sem, de sajnálom azokat az ártatlan embereket, akik azért halnak meg mert valaki pár perc előny miatt olyan szintű kockázatos előzésbe belekezd. Lehet mondani, hogy aki nem mer 200-al menni annak nem kell jogsi, de annak sem aki szerint jogos bárkit letolni az útról. Nem, semmi esetben sem jogos ilyet tenni. Jogos az, hogy vársz picit, majd egyenes útszakaszon előzöl, és mész tovább nyugodtan. És tudomásul kell venni, hogy nincs értelme idegbetegen tolni bárkit is, mert a világon sehol senkit nem fognak 80 km/h sebesség miatt elővenni,hogy akadályoz (max autópályán). Amerre én járok gyakorlatilag mindenhol 60-as tábla, nagyon rossz minőségű utakkal pláne nem. Amúgy azt figyeltem meg, hogy akik TÉNYLEG jól vezetnek, azok nem szoktak ilyeneken idegeskedni, hiszen az előzést is tudják ügyesen, magabiztosan kivitelezni, nyál fröcsögtetés helyett, és ilyen megsem fordul a fejükben, hogy hihi most letolom.


Szerintem nagyon pici lehet a farka annak aki ilyen idegbetegen kezeli ezt. Sőt, tapasztalataim alapján az idegbeteg férfiaknak alapból kicsike van, de aki meg a vezetésben éli ki magát ilyen módon, annak a "megfelelő állapotban" is nagyon kicsi.


Balesetmentes közlekedést mindenkinek, sziasztok.

2022. szept. 14. 15:41
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Gondoltam hogy a farok téma elő fog jönni, de ez még mindig rendkívül primitív hozzáállásra utal :D
2022. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Számomra "a fel kell venni a forgalom ritmusát" duma ott vicces, hogy igen, fel kell venni MINDENKINEK. Tehát nem csak a lassan haladónak kell gyorsítani, hanem a többi sietős előzgetőnek is fel kell venni a lassabb tempót adott esetben... Csak ugye ezt a részt már szeretik elfelejteni.
2022. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy akárhogy nézzük a magyar közlekedés erősen balkáni, tele idegbetegekkel. Akiknek tök mindegy lesz hogyan mész.


Ha 80-a mész akkor miért nem 90-el.

Ha 90-el mész, akkor miért nem 105-el, mert ott még nem büntet a rendőr.

Ha meg 105-el mész akkor ne az óra szerinti 105-öt nézzed, hanem a GPS-t ami óra szerint 110+ mert hát az az óra az csal...

Ha meg halál pontosan GPS-el a büntetéshatáron belül mész, akkor is lesz valaki, akinek az sem lesz elég mert ő szarik a világra és 160-al közlekedik.

2022. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
14%

Aki csak lassú sebbeséggel mert vezetni, annak nem biztos hogy kellene vezetnie.


Érdemes lenne pályaalkalmasságira küldeni azt aki ennyire bizonytalan,

2022. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy te most azt hiszed hogy egy jó kis megmondóemberkedéssel, meg álfeminizmussal meg tudod magyarázni, hogy béna vagy? Persze, mindenkinek joga van annyival menni, amennyivel akar. Ahogy neked jogod van lassan menni és bénának lenni, másnak meg joga van gyorsan menni. Joga van eljutni időben az úticéljához. Persze, aki gyors, annak kicsi a farka. Buta liba...
2022. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!