Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg veszélyes lehet, ha...

Tényleg veszélyes lehet, ha valaki eleinte 80-al mer csak menni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben lett meg a jogsim, eddig tök nyugodtan vezetgettem, mimdig kicsit dinamikusabban, gyorsabban, viszont sokszor azt érzem - a csodás útminőségeknek is hála- hogy bizonyos esetekben elég a 80km/h.


Itt olvastam egy kérdést, és a 14-es válasz teljesen felzaklatott.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..



Eleve az a tény, hogy valaki képes lenne a másikat hibáztatni egy frontális ütközés miatt? Ha én 80-al megyek mert még bizonytalan vagyok, és valaki kielőz komolyan ÉN leszek a hibás?

Nem, nem arról beszélek ami multkor velem is történt, hogy idős úr kb. 40-el az út közepén megy lassacskán a záróvonalon. Oké, azt én is balesetveszélyesnek ítélem meg.


De tényleg ilyen emberek vannak akik szerint "jogos" bárkit letolni? G&ci most ez komoly? Jogos letolni, jogos miatta frontalisan ütközni, jogos valakit akár ki is nyírni 5 perc elóny miatt? Jogos veszélyeztetni EMBERI életeket, azért, hogy utána a piros lámpánál álljunk mindketten? Most ez tényleg komoly? Nekem, és a családtagjaimnak akik vezetnék akár évtizedek óta is, van aki több mint 30 éve, soha eszébe nem jutna ilyet mondani, vagy tenni, hogy akkor én letolom, vagy én kielőzöm, nem számít, hogy a szembe érkező kocsiban egy kisbaba ülhet, hiszen nekem jogom van mert engem fenntart a 80-al haladó.


Értitek nem, nem a gyirshajtókkal van a bajom. De ez a hozzáállás, amiket olvasok, hányingerem van. Képes lenne kinyírni másokat mert az előtte haladó egy kismértékben lassabban halad, mint a megengedett? Ugye nem csak ilyen emberek léteznek az utakon...


2022. szept. 14. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
80km/h még nem vészes, főleg ha szar az út, de az indokolatlan lassú tempót, és a felesleges akadályoztatást igenis tiltja a kresz.
2022. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudok nem egyetérteni vele. A balesetveszély alapvetően nem a túl nagy sebesség, hanem a túl nagy sebességkülönbség. Ez legtöbbször a gyorshajtás miatt alakul ki, de a túl lassú közlekedés is ugyanoda vezet.


Amúgy meg a linkelt kérdésnél a kérdező írta ezt:


"mindenki megy ahogy éppen jól esik"


A túl lassú közlekedés az nem pont ugyanez? Van egy megadott sebesség. Azt kell tartani. A 90 mindenkinek 90. Aki lassan hajt az ugyanúgy problémás, mint aki gyorshajt.

2022. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem a gyors hajtással van a bajom, hanem azzal a hozzáálással, hogy képes valaki valakit akár ki is nyírni, csak mert az előtte haladó 80km/h-t kevésnek tartja. Vannak útszakaszok, ahol bizonyára ki lehet az ilyet kerülni biztonságosan. De ne hibáztasson engem azért ha ő frontálisan ütközik, mert az csak az ő felelőssége, mindentől függetlenül. Egy oktató nem mondott még ilyet, sem a rendőr ismerősöm, hogy a 80 az akadályoztatás lenne. Senkinek nem célja fenn tartani a forgalmat. Nekem a hárító magatartással van a bajom. "Idegességembe kinyírok egy családot mert veszélyes helyen előzök, de a te hibád mer lassan mentél".


Illetve, felvetődik két kérdés: ha veszélyes egy adott helyen előzni, az azt jelenti, hogy vagy kanyargós, vagy olyan az út minősége, tehát a 80 sem lehet indokolatlan, ha előzni beláthatatlan.



Hajtson gyorsabban, nincs azzal semmi baj, alapjáraton nem tartom balesetveszélyesnek.


De hogy lehet annyira idegbetegnek lenni, amilyenek sok helyen a kommentelők sok helyen akár a facen is. Ne mondjátok, hogy bárkit jogos letolni. A közlekedésnek nem arról kellene szólnia, hogy valamilyen szinten figyelünk egymásra? Mi lenne, ha nyugodtabbak lennénk, nyugodtabban vezetnénk? Több baleset, vagy kevesebb?

2022. szept. 14. 12:36
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
90-es táblánál, ha annyival biztonságos is menni, akkor a túl lassút én 60-ra tenném vagy az alá kicsivel. Afölött igazából tök ki kéne bírnia mindenkinek a közlekedést, ugyanis nem egyedül van az utakon…
2022. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De tenyleg nem értem. Ha 90-el BIZTONSÁGOS (jó az út, nincs veszélyes kanyar, vadveszély akármi), de én 70-el megyek, miért nem előz ki? Ha szerinte biztonságos a 90, akkor előzéshez is biztos biztonságos az adott útszakasz. Ha előzéshez NEM biztonságos, akkor a 90-el hajtáshoz az lehet?
2022. szept. 14. 13:00
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

" Ha előzéshez NEM biztonságos, akkor a 90-el hajtáshoz az lehet?"


EZ TÉNYLEG ÍGY VAN! Ugyanis ha 90-nel haladsz, akkor a saját sávodban vagy, ha elözöl, akkor a szembesávban kell közlekedni, és EZ AZ, ami nem biztonságos.

2022. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt éreztem amikor friss jogsis voltam, sőt, manapság sem vagyok egy gyorshajtó típus, beáll mögém és tol. De már nem parázok rá, ha majd van rá lehetőség, megelőz. Nehogy már miatta gyorshajtsak. Nem ő kapná a csekket traffipax esetén sem… Amikor lehet, engedd el, hagyjad hogy előzzön, és próbálj meg nem feltartani senkit, persze azért vezetési képességedhez mérten. Majd megszokod a sebességet.
2022. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Elszoktam engedni azt aki előzni akar, nem nyomom direkt a gázt, és az sem igaz, hogy mindig mindenhol kielőznek. Nem szoktak ledudálni, vagy ilyesmi. De ezt a hozzáállást mint ember nem értem. Hogy jogosnak tartja letúrni, magyarul jogosnak tart ember életekkel játszani, kb. 3 perc előnyért.
2022. szept. 14. 13:31
 9/24 anonim ***** válasza:
25%
Tedd túl magad rajta. Feleslegesen picsogsz itt.
2022. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Oké. Néha jól esik az embernek picsogni, de amugy igazad van.
2022. szept. 14. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!