Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel szoktatok menni...

Mennyivel szoktatok menni ködös időben?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 10:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha igen nagy a köd én mindig előre engedek autót, hagy kínlódjon ő. :P
2022. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
A látási , forgalmi és útviszonyoknak megfelelően kell vezetni.
2022. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez így elég bugyuta kérdés, helyzet függő mint sok más dolog.
2022. szept. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Időjárásfüggő. A köd nagyságától függ. A belátható távolságot kb. 3 másodperc alatt szeretem megtenni. Ebből egy másodperc elmegy arra, hogy eljut a tudatomig hogy mi van előttem az úton (felbukkan egy álló kocsi hátulja például), kettő alatt megállok. Így a sebesség lehet akár lehet ez 50-60 körüli tempó is, de ha tejfel köd van, akkor csak lépésben, bekapcsolt ködzárófénnyel és elakadásjelzővel.

Eddig 35 év alatt csak kétszer kerültem ilyen helyzetbe, nem kívánom vissza. Egy kamion jött mögöttem kb 5 méterre, de már csak halványan derengő foltként láttam a tükörben a fényszóróit.

2022. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Régi munkahelyemen előfordult, hogy este 10kor lett vége a munkaidőnek és ha nem akartam baromi nagyot kerülni akkor egy kietlen, keskeny, felfestés nélküli úton kellett hazajönnöm. Voltak olyan esték amikor szó szerint fogalmam sem volt, hogy még az úton vagyok e és hol járok.


De hálistennek végül mindig hazaèrtem :)

2022. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, akkor olyan 30-40-el jöttem hazafelé.


Normális minőségű úton hasonlóan nagy ködben olyan 60al szoktam menni.

2022. szept. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!