Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel lehet menni a...

Mennyivel lehet menni a szentendrei úton kifelé, csillaghegy magasságában?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kinn vannak 70es táblák, de van egy rövid szakasz (kb 260m), ahol van egy kis bekötő út (Emőd utca) ahol viszont nincs kint utána rögtön a 70es tábla. Elvileg ez az utca megszünteti a 70es magasabb korlátozást. Legközelebb azután van kinn a 70es, hogy szétválik a Szentendrei út Szentendrei út és Rákóczira utcára. Ezekszerint ezen a szakaszon 50 a megengedett? (Miközben a túloldalt kinn van vég a 70es..)


Itt a helyszín:


[link]



A kérdésem, hogy a kérdőjellel jelölt helyeken (mondjuk az egyik csak lehajtás) tényleg 50-re kellene lassítani, és 50nel kellene begurulni a szétágazós kereszteződésbe, míg a túloldalról meg 70 a megengedett?


2022. aug. 31. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A dolog magyarázata hihetetlenül egyszerű, és mindennapos.

Kifelé megszűnik a főútvonal (mert egy másikat keresztez). A tábláknak akkor is működni kell, ha a lámpáknál üzemzavar van. Ezért kell visszafogni a tempót. A túloldalon meg a veszélyes helytől már távolodnak a járművek, lehet megint 70.

2022. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Még annyit tennék hozzá, hogy ha egy tábla láthatóan szabályosan van kihelyezve, akkor az érvényes, akkor is, ha nem látod indokoltnak.
2022. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és a centrum felé befelé menet (Dél feléhaladva) akkor miért van az, hogy pl kihajtok a Lidltől, és rögtön ott van egy 70es tábla, holott 100 méterrel később ott a kereszteződés. Másik irányba nem kell visszafogni a tempót a veszélyes hely felé haladva?


Komolyan próbálom megérteni, amúgy az egésznek az az apropója, hogy ma reggel kb annyi rendőr volt vég a szentendrein mintha kaptak volna egy fülest h maga Al Capone fog erre közlekedni

2022. aug. 31. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Végig mentem. Abból az irányból nincs főútvonal vége, a Szentendrei út az alárendelt.
2022. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jaaa értem. Végnéztem a dashcamem felvételét, tényleg ott van a főútvonal vége tábla kifelé menet. Köszi. Hát akkor marad a remény, h amikor én elmentem tényleg jól lattam h még senki nem ült a rendőrautóban
2022. aug. 31. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kèrdès ültek e, hanem hogy a sebessèg mèrőt felállították e már...
2022. szept. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Trükkösek az ilyen helyek és van jó sok belőlük. 70, 70, 70...hopp nincs tábla a sarkon, aztán megint 70. Szerencsére egyre többször helyeznek ki egyértelműsítő, megerősítő táblákat.


Ha úgy gondolod, itt is elférne, írj egy emailt a BKK Közútnak. Szoktak reagálni, olykor pozitívan.

2022. szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha városon belül vagy, és nincs más tábla, 50... bármilyen kereszteződés után.
2022. szept. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Itt is van ilyen (Grassalkovich út). Szinte végig 70, de a lámpa vagy a kereszteződés automatikusan leviszi 50-re... értelme kb semmi, csak kaszálni lehessen. Sokszor mérnek is itt. Legtöbbször busszal szoktam erre jönni (166), nem tolom neki, nincs értelme. Amúgy se vonatkozik rám a 70, 3,5 tonna felett nem érvényes. Simán lehetne egyébként teherazutóval/busszal is 70-es... de a KRESZ, valamint nekünk az FSZU 50-et ír elő.
2022. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!