Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most vajon minden segédmotoros...

Most vajon minden segédmotorost megbüntetnek kivétel nélkül?

Figyelt kérdés

A hírek szerint mobil teljesítménymérővel mérik a robogókat és minden olyan motort amin nincs rendszám. Persze ha valaki 80-as vagy nagyobb motort használ segédmotorkerékpárként az magára vessen, csak mi van akkor ha tényleg 50cm3-s a moci? Mert szinte mindegyik 50-es motor 60-70km/órát tud, és nem csak 40-et.

[link]


2022. szept. 7. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nem. Magyarországon nem gyártanak robogókat, az import egyik feltétele pedig a 45 km/h tervezett végsebesség. Ezt elektromos vagy mechanikus fojtással érik el a gyártók, tehát mikor az országba kerül megfelel a segédmotoros kerékpár kritériumoknak.

Ha valaki ezt a fojtást eltavolítja, vagy CDI-t cserél stb, a nagyobb teljesítmény eléréséhez, az ugyanolyan mintha 80-as vagy nagyobb motort használna segédmotorként.

Tehát ő is ugyanúgy magára vessen.

2022. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Lehet, de én a 89-ben szereztem 50-esre a jogsimat, és akkor nagy divatja volt a mi korosztályunkban a motorozásnak , és szomszéd vadonatújan vett, és nem megpiszkált Simsonja is simán ment 70-et, és abban csak megszakítós gyújtás volt.
2022. szept. 7. 23:26
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Na de azért az nem az összes, mint ahogy a kérdésben írod.
2022. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"A segédmotoros kerékpár olyan két- vagy háromkerekű jármű, aminek legnagyobb tervezett sebessége 45km/h, belsőégésű motorjának hengerűrtartalma legfeljebb 50 cm³, valamint motorjának folyamatos névleges teljesítménye 300 W és 4 kW közé esik.


A tervezett sebességtől lehet több a valós maximális sebesség, a teljesítménye viszont nem lehet több 4 kW-nál.


Nagyon elkésettnek tűnik ez az intézkedés, megtippelni sem lehet mennyi motor fut segédmotoros kerékpárként.

Kezdődött a Simsonokkal az ügyeskedés, eredetileg az SN volt a segédmotoros kerékpár, az SB jelzésű Simsonokon rendszám volt, azokon személyt is szállíthattak, motorkerékpárként kerültek forgalomba.

Később valami oknál fogva szinte mindegyik segédmotorrá változott, és senki nem szólt érte - valahol ott indult be az, hogy mindegy, hogy mi, ha nincs rajta rendszám, akkor az segédmotor...

2022. szept. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy ilyen eszkoz van csak Magyarorszagon. Kicsi az eselye hogy pont a te varosodban vetik be es teged kapnak el vele.

Ha nagyon tartasz tole akkor tedd le 125-osre es vegyel egy nagyobb motort. 125-as 4 utemu jobban megy mint az 50-es 2 utemu es kevesebbet eszik.

A legnagyobb kihivas itt az hogy hogyan talalsz 125-os rendszamos motort.


Szerintem a rendorok csak azt fogjak szivatni aki gyorsan megy. Ha kulturaltan kozlekedsz akkor nem genyoznak.

2022. szept. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem mérnek senkit..erre nincs kapacitás. Ha baleset történik ilyen mocival, akkor esetleg azt az egyet..


Amúgy itt az utcánkban villanyrollerrel simán mennek 60-at..

2022. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 Most csinálom a korlátlan A-t, de abból szerintem csak jövőre lesz valami, amilyen döcögősen halad az oktatás, és télen nincs is, de akkor persze nem is 125-öst fogok venni 🙂

Viszont van egy 50-es Aprilia SX50-esem, amit magam újítottam fel, és tuti nincs rajta nagyobb henger. 75km/h amit megy, de pl teljesítményére nem találtam semmilyen írást, tehát még erősebb is lehet 4kW-nál. Na most ha pl 5kW-os, meg többet is megy, akkor vigyem műszakiztatni,hiába 50-es ? 😏

2022. szept. 8. 08:26
 8/14 anonim ***** válasza:

A 4 kW csak elektromos motorra vonatkozik.

Benzinesnél 50 cm3 és 45 km/h a limit.

2022. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ugye megvan agyban, hogy a KRESZ (és egyéb szabályok) által megengedett maximális sebesség nem egyezik feltétlenül a jármű önerőből elérhető sebességével?

Bármelyik autó képes 130-nál többet menni pl.

2022. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#3 Azt írtam,hogy "szinte mindegyik" többet megy. Az nem egyenlő az összessel 😉

Meg ahogy írtam is a Simson minden megpiszkálás nélkül többet megy, azért is viszik a németek most mint a cukrot, mert náluk a szabályt valamikor a 90-es években szigorították, és az azelőtti motorokra nem vonatkozik. Ott sürűn mérik a motorosokat ilyen padon

2022. szept. 8. 10:15
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!