Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy bizonyos kor felett el...

Egy bizonyos kor felett el kellene tiltani az embereket a vezetéstől?

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 12:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
53%
#10 Szerintem a kérdező se mondana le a vezetésről, csak nem gondol bele, hogy egyszer ő is megöregszik.
2022. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen.

Minden hétvégén rengeteg balesetet okoznak a bedrogozott, driftelő nyugdíjasok, ahogyan a diszkóból hazafelé villognak a kiscsajok előtt a faterjuk autójával.

2022. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%

Most már ezt a kérdést naponta felteszik a gyökerek??

Sokal több balesetet és főleg halálos balesetet okoznak a fiatalok , mint írják menőzésből, belőve is.

2022. aug. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

6. " aki jattol, az akkor is kap jogsit,"

Kb minden második fiatal képtelen levizsgázni elsőre és itt érdeklődik hogy hogyan lehet a vizsga biztost lefizetni.

NA ezek sokall veszélyesebbek mit az a kis öreg aki 30-cal eldöcög esetleg.

2022. aug. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
34%

#14: igen tudom a gyúúúrcsányék is loptak.

Nem zavar hogy a két probléma ugyanaz? Hogy alkalmatlan emberek kapnak jogosítványt?

2022. aug. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 nepg válasza:
26%
Én sokkal több 2x évest tiltanék el! Azt hiszik versenyben vannak és mindenkit le kell tolni! 2 hete egy ilyen szuper képességű leelőzött, majd 15mp múlva rommá törte az autót! Nem tudtam sajnálni! Az idősek közt is van rengeteg akinek nem kellene vezetni, de gyanítom nagyságrendekkel kevesebb!
2022. aug. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
43%

Nem kortól, hanem egészségi állapottól kell függővé tenni. Persze hivatalosan ez most is így van, szóval nem a szabályokkal van a baj, hanem a végrehajtással. Ott kell sepregetni.


Nyilván valamennyire még így is az egyéni felelősség szerepet játszik, hiszen ahogy idősödik az ember, simán van olyan helyzet, hogy egyik nap gond nélkül megfelel akar egy szigorúbb orvosin is, másik nap meg de facto alkalmatlan a vezetésre egészségügyi okokból. Csakhogy ez meg annyira egyéni, hogy milyen korban nő meg , mint kockázat, hogy arra nem tudsz egy darab életkori korlátot meghatározni.


És még ha így is lenne, akkor is volnànak speciális élethelyzetek (különösen ha valaki településtől távol él), amikor akár egy korlátozásos jogosítvány is indokolt lehet.

2022. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Kiváncsi leszek, hogy azok a kérdést feletvők, akik magukat annyira ásznak tartanak, és azt gondolják ők sosem öregszenek meg, vajon mikor szeretnék a nőktől is elvenni a jogsit? ;)
2022. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nőktől elvenni?

Nőknek eleve nem is adnának...

:)

2022. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Senior Séf ***** válasza:
49%

Amikor Németországban éltem, egy Rewe áruház parkolójára nézett az ablakom. Számtalanszor láttam, amint öreg nénikék parkolás közben sorra tördelték a tükröket. Ennek ellenére a közutakon senki se akarta letolni őket, amikor 70-nel száguldoztak a 120-as tábla hatálya alatt. Legalábbis eleinte. Aztán ahogy egyre több lett a bevándorló, fogyott a tolerancia is.

Szóval nem tudom. Tény, hogy sokkal megfontoltabbak, és ők maguk kevésszer szenvednek balesetet, de a ménkű tudja, hogy a totojázásukkal hány balesetet okozhatnak. Mondom ezt 63 évesen, amikor már én is közel járok a "vén trottyos" jelzőhöz.

2022. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!