Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 120/125-ös sebességgel haladha...

120/125-ös sebességgel haladhatok az autópálya külső sávjában?

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz életem első autópályás útja. Nem nagyon szeretnék száguldozni, DE fent sem akarom tartani a sort. Nem tudom, hogy ekkora sebesség nem számít-e akadályozásnak.
2022. aug. 1. 13:39
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Győrtől Budapestig a győri oldal még csak tűrhető, a bicskei leágazóig egész jó. Onnan befelé pest felé kezd sűrűsödni a forgalom. Én is 120-al szoktam menni, alapvetően a külső sávban. Akkor előzök, ha nem jönnek hátulról a belső sávban vagy elég messze vannak. Ha a belső sávban vagyok, és látom hogy jönnek, akkor kisorolok a külsőbe, de soha nem bevágva senki elé. Előfordul, hogy két kamion közé kéne besorolni, ilyet nem csinálok soha, helyette megyek inkább alkalmanként tartósan 140-el is a belsőben, majd amikor lehet visszatérek a külső sávba és lelassulok mondjuk 110-re.

Így nekem átlagba kijön a 120km/h, és még egyszersem "villogtak" stb..

Ugye ami még lassíthatja a forgalmat ha baleset van, ilyenkor araszolás van mondjuk bő fél óráig, vagy állni is kell adott esetben.

2022. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!