Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 120/125-ös sebességgel haladha...

120/125-ös sebességgel haladhatok az autópálya külső sávjában?

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz életem első autópályás útja. Nem nagyon szeretnék száguldozni, DE fent sem akarom tartani a sort. Nem tudom, hogy ekkora sebesség nem számít-e akadályozásnak.
2022. aug. 1. 13:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Haladni haladhatsz, csak nem fogsz tudni, mert az a rész általában kamionok meg olyan hétvégi sofőrök használják, akik 90-100-al mennek ott is.
2022. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Van olyan jármű, ami csak 80-nal mehet pályán. A válasz tömören: nem.
2022. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

2. vagyok! A második mondatom esetleg félreérthető (bár az elsővel együtt nem). Ami tiltott, az az indokolatlan akadályozás. A sebességhatár meg azt jelenti, hogy annál gyorsabban semmiképpen, semmifél indokkal nem szabad menni, és nem kötelezően előírt minimum.

Számos jármű nem is mehet 130-cal, csak 100 km/h vagy 80 km/h sebességgel.

Ha kétsávos a pálya, és elkezdesz egy 120-szal menőt 125-tel előzni, az lehet akadályozás (ha van kit).

2022. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

Igazából két lehetőséged van. Vagy mész a külső sávban a kamionok, buszok mögött 90-100 környékén, vagy felveszed a belső sáv ritmusát, ami azért nagy átlagban inkább 140-150 között van.

A 120-al előzőket nem nagyon szeretik, seggedbe mennek, levillognak.

3 sáv kellene már az autópályákra.

Tehát elméletileg nem tilos, de a gyakorlatban nem fogod tudni tartani azt a tempót.

2022. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
#4 ugyan ezt tqpasztalom én is, napi szinte 70km-t ingázok a munkahelyemre autópályán. Nagyon ritka mikor tudom tartani a fix 130-as tempót
2022. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem amúgy a válaszokat. Természetesen mehetsz, ha pedig utol érsz egy kamiont vagy lassan haladó járművet akkor bemész a belsőbe, majd vissza ki a külsőbe.
2022. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
#6 ez ideális világban így menne igen, de a gyakorlat nem ezt mutatja. Annyira betömődik mindig a belső sáv, hogy sokszor lehetetlen átsorolni. Persze lehetnek lukak, de sokszor nincs.
2022. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

#7: időben kell rákészülni a sávváltasra, amikor 110-120-al jártam mert annyit bírt a kocsi erőlködés nélkül, akkor is tudtam közlekedni az autópályán.

Ha nagyin parázol, akkor amúgy legegyszerűbb ha maradsz a külsőben egy kamion mögött, 100 km-enként vesztesz 10-15 percet kb.

2022. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Ésszel kell közlekedni. Én rendszeresen 120 körül megyek, aki akar előzzön ki. Bár még így is van, hogy feltorlódnak mögöttem a versenyzők.


Arra figyelek, hogy ha a belsőben vagyok, akkor felgyorsítok 130-140 körüli tempóra, azzal a többség megnyugszik és nem mászik rád vagy utol sem ér. Meg ugye tükör, ha látom, hogy valaki nagyon jön az elé nem is sorolok ki.

2022. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem, hogy nincs leírva a kérdező által az, hogy melyik szakaszon fog közlekedni.

Egy vidék-budapest közötti szakasz csak pest előtt kezd betömődni.

Én naponta járok oda vissza az M3-ason és sosincs betömődve a belső sáv, nyilván mondjuk egy M0 megint más kategória lehet.

2022. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!