Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jul 18. Lejárt a műszakim,...

Jul 18. Lejárt a műszakim, Augusztus végére kaptam időpontot műszakira, addig nem járhatok vele? Hogy is van ez mostanság ebben a káoszos, hosszzabbítás meg, lejárt, meg vészhelyzet meg mittomén? Rendben van a jármű teljesen!

Figyelt kérdés
2022. júl. 29. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Addig nem. A veszélyhelyzeti engedmény már lejárt.
2022. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
89%
Most mar nem jarhatsz vele csak utvonal engedéllyel
2022. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Húú, sajnos nemtudtam intézkedni időben , mert nem voltam itthon sajnos!😳
2022. júl. 29. 09:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Engedélyt a vizsgabázis ad, vagy bármelyik rendőrség ?
2022. júl. 29. 09:18
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Okmányirodában adják.


[link]

2022. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha valós és elfogadható indok is van, amiért nem lett meg intézve és szerintem a külföldi tartózkodás annak számít, akkor biztosan adnak útvonal engedélyt. Azon kívül természetesen nem használhatod.
2022. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!👍
2022. júl. 29. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyhelyzettől függetlenül, jó régóta:

┌ „Ha az állandó forgalmi engedély „Műszaki érvényesség” rovatába bejegyzett időpont lejárt, a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a jármű műszaki megvizsgálásának napjáig, de legfeljebb az érvényességi idő lejártát követő harminc napig - ezt követően pedig csak a vizsga napján - jogosít a közúti forgalomban való részvételre.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 89. § (3) hatályos szövege. ┘

A jogszabály hatályos teljes szövege elérhető

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár)


A Nemzeti Jogszabálytárban, ingyenesen, ennek a jogszabálynak a legkorábbi elérhető szövegváltozata a 2012. január 1-én hatályos szöveg. Már akkor is benne volt: [link]

2022. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Huu, itt nagyon sok kultúrált stílusú választ kaptál szabálykövető emberektől, de én szittya magyar módjára azt mondanám erre, hogy használd nyugodtan, úgyse állítanak meg.
2022. júl. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van papírod arról, hogy kaptál időpontot vizsgára, azzal a papírral még 30 napig vezethetsz. Tehát te augusztus 17-ig.
2022. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!