Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a bűne a kisfilmben...

Mi volt a bűne a kisfilmben az ezüst színű autó vezetőjének?

Figyelt kérdés

[link]


Az én olvasatomban azt láthatjuk, hogy adott két sáv, a lámpa előtt a belső, azaz a bal sáv van egyenesen továbbhaladónak jelölve, a jobb szélső pedig kisívben kanyarodónak. A lámpa vált, az autó elindul és mivel az ő sávja a kereszteződés után balra ívelődik, így ki kell sorolnia a jobboldali sávba a kereszteződés után, hogy egyenesen mehessen. Az autó zöldön indul, áthajt a kereszteződésen, indexeléssel jobbra sávot vált és megy az útján. Erre a rendőr utánamegy kiszedni. Az elindulás, a sávváltás nem volt szabálytalan, valószínű nem is gyorshajtott. Vajon mi ütötte ki a biztit a rend éber őrénél?



2022. jún. 19. 12:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ahol sávot váltott, ott szaggatott vonal volt, azaz jogosan váltott sávot.
2022. jún. 19. 20:28
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Megnéztem monitoron is. Tebrán váltott sávot.

Kérdező, nem érted a tolakodós megjegyzésem. Nem a már látható részen történt, hanem még előtte.

2022. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy amin a rendőr áll, az egy jobbra, kis ívben kanyarodó sáv, ahol emberünk áll, az megy csak egyenesen tovább a kereszteződésen, tehát ezt másképpen nem is abszolválhatná. Ezt a tolakodásra mondom. A rendőr később is ér oda.
2022. jún. 19. 21:03
 14/18 A kérdező kommentje:
Érdekesség, én is nagy képernyőn láttam meg, hogy ez bizony nálunk készült, RENDŐRSÉG felirat egész jól kivehető. :)
2022. jún. 19. 21:07
 15/18 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, be kell látnom. Nem voltam elég figyelmes.

Ha tudnám hol van ez, talán meglenne a megoldás is.

Lehetséges, hogy egyenesen nem is szabad tovább menni. A nekünk jobbra levő kanyarodhatna oda.

Azért gondolon, mert ha csak innen nézzük, nagyon nem logikus, hogy a külső sávból csak jobbra lehet menni, a belsőből meg csak sávváltással mehetsz előre, egy pár méteres szakaszon produkálva.

A hely látható geometriája is olyan, hogy ez lenne a logikus.

Valaki felrótta nekem, hogy azt írom, kanyaridö sávból nem lehet váltani.

Biztosan nincs a kreszben olyan, hogy milyen hosszúnak kell lennie egy kanyarodósávnak, de más egy 60-70 méteresen átmenni egy másika, és más ött-tíz méteren.

2022. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ahogy elindul a Porsche, látszik, hogy a nyilak hogy mutatják a haladási irányokat. A Porsche egyenesen keresztezheti a kereszteződést (jól megaszontam) a rendőr sávja meg jobbra kanyarodik. Nekem kicsit Wekerlésnek tűnik a terep, de nem esküdnék meg.
2022. jún. 19. 21:32
 17/18 MGéza ***** válasza:
100%
Ugye, ez most nem komoly? Az árnyékokból is látszik, hogy a gyalogátkelőn ami már nem védett, forgalom volt ez meg teli gázzal áthajt. Na szerinted...?
2022. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 MGéza ***** válasza:
#17 vagyok. Úgy értem hogy nem védett, hogy ott már nincs lámpa.
2022. jún. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!