Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a bűne a kisfilmben...

Mi volt a bűne a kisfilmben az ezüst színű autó vezetőjének?

Figyelt kérdés

[link]


Az én olvasatomban azt láthatjuk, hogy adott két sáv, a lámpa előtt a belső, azaz a bal sáv van egyenesen továbbhaladónak jelölve, a jobb szélső pedig kisívben kanyarodónak. A lámpa vált, az autó elindul és mivel az ő sávja a kereszteződés után balra ívelődik, így ki kell sorolnia a jobboldali sávba a kereszteződés után, hogy egyenesen mehessen. Az autó zöldön indul, áthajt a kereszteződésen, indexeléssel jobbra sávot vált és megy az útján. Erre a rendőr utánamegy kiszedni. Az elindulás, a sávváltás nem volt szabálytalan, valószínű nem is gyorshajtott. Vajon mi ütötte ki a biztit a rend éber őrénél?



2022. jún. 19. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem semmi, csak a rendőröknek gyanús volt a kocsi és random igazoltatni akarták. Nem lehetett alaptalan a gyanú ha egyszer megpróbált meglógni a rendőrök elől közben majdnem gyalogosokat is gázolt.
2022. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Most ez ugye nem komoly kérdés? Ha index nélkül ment volna át, akkor érthetően megy utána a rendőr? Lol


Kijelölt gyalogos átkelőhelyet nem fokozott óvatossággal közelítette meg, hanem sebesség fokozásával, ráadásul úgy, hogy gyalogosok éppen átkelni készültek...

2022. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Hogy padlógázzal indult.

Aki ilyen kreténséget ír, hogy a gyalogosok épp átkelni készültek a piroson az adja le a jogsiját.

2022. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És vajon a padlógázzal indulás milyen paragrafusba ütközik? Mert tudtommal a gyorsulást nem tiltja a kresz, ha nem lépjük át a megengedett sebességet. Amúgy nekem is úgy tűnt, hogy afféle irigy frusztráció okán mentek utána vegzálni.
2022. jún. 19. 14:00
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Számomra egyértelmű. Bár záróvonalat nem lépett át sávváltásnál, de a besorolás rendje szerint nem mehetett volna ki.

Nem ismerem fel ha helyszínt, de ott egy olyan táblának kell lennie,

amelyiken a jobb oldalon előre és jobbra mutató nyíl van. Bal oldalán egy rövidke egyenes, majd felette egy balra kanyarodást mutató.

A lámpánál nem lehet sem a táblán, sem a burkolaton más jel, mert nem ott helyben rögtön lehet balra kanyarodni, hanem pár méterrel előrébb.

2022. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

3. Ötször megnézetem ezt a részt. Ott nincs lámpa. Amit az 5.-ben írtam ÉS az, hogy a gyalogosoknak nem adott elsőbbséget, külön is szabályszegő.

És etikátlan is, mert magát a többiek fölé helyezi azzal, hogy nem áll szépen sorban, hanem előre tolakszik.

2022. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem láttam tolakodást. Ő állt egy egyenesen előre menő sávban a lámpánál, a rendőr pedig állt egy jobbra kanyarodó sávban, ugyanannál a lámpánál. A lámpa vált, az ezüst színű autó elindul egyenesen, majd szaggatott vonalon sávot vált, mivel az övé elkanyarodik balra. Én így látom, de érdekelnem az észrevételek.
2022. jún. 19. 15:53
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

A sávváltása semmiképp se volt szabálytalan.

A második zebránál tényleg nem volt lámpa, de addigra már bekapcsolta mögötte a rendőr a megkül. jelzést.

Tanulság: ha rendőr áll melletted, akkor állj meg sávváltás előtt, tartsd fel a balra kanyarodókat, mert akkor azt hiszi, csak eltévesztetted a sávot és nem vagy ismerős errefelé. Értelme semmi, de ha ez kell...

2022. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Gratulálok a lepontozóknak.

Ahol sávot váltott, az ott kanyarodó sáv. Pont. Ez volt az első hiba.

2022. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
És kanyarodó sávból nem lehet sávot váltani a kresz szerint, vagy mi a rosseb van?
2022. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!