Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan parkoltok árok mellé?

Hogyan parkoltok árok mellé?

Figyelt kérdés
Vannak olyan szituk amikor az út szélén kell megállnom, az árok mellett. Még nem csináltam, tippeket kérek mire kell figyelni, hogy ne lógjak az útra sem, de az árokba se hajtsak? Ti hogya csináljátok, mit figyeltek? Nincs bajom a parkolással, de ettől parázok, cink lenne ha onnan kellene kiszedni.
2022. jún. 3. 08:12
1 2
 1/20 krwkco ***** válasza:
76%

Ha már másik autó is áll ott és elé akarsz párhuzamosan parkolni, akkor azt figyelve ne állj közelebb az árokhoz, mint ő.

Ha bizonytalanná válsz a folyamat közben és a tükörből nem látod az árok szélét, akkor állj meg. Az ülések felett átnyúlva nyisd ke egy pillanatra az utasoldali ajtót és nézd meg, hogy mennyi távolság maradt.

2022. jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem állna előttem senki, tehát nem lenne tánpontom. Másképp nem lehet látni csak ha kinyitom ajtót? Tükröket nem lehet úgy állítani? Köszi a választ.
2022. jún. 3. 08:24
 3/20 A kérdező kommentje:
Majd ma kipróbálom, de nekem annyira "egybe folyik" az árok széle, és maga az árok...
2022. jún. 3. 08:25
 4/20 krwkco ***** válasza:
83%

"Tükröket nem lehet úgy állítani? "

Van olyan autó, amelyiknek lebillen az elektromos mozgatású tükre, ha tolatni kezdesz. De gondolom, a Tied nem ilyen, mert tudnál róla.

Egyébként a tükröt nem lehet úgy beállítani, hogy az árkot is lássa és a forgalomban is jó legyen. Ha kézzel lebillented, akkor utána meg kell keresni a szokásos beállítást.

Viszont lehet kapni kiegészítő kis tükröt. Több fajtát is. Ami alulra szerelve látja az árkot.

Pl. [link]

2022. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

"mire kell figyelni, hogy ne lógjak az útra sem, de az árokba se hajtsak"

Ezkre figyelsz és kész. Ha nem férsz el, hát nm férsz el.

2022. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ milyen árok. Én nagyon ritkán látok olyat, hogy az útra lógás nélkül lehet megállni mellette. Azok tipikusan belvárosi helyek, kialakított parkolóval.
2022. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Beviz Elek ***** válasza:
76%

Azt írtad hogy nincs autó amihez viszonyíts, így feltételezem hogy az árok mentén egy viszonylag hosszabb szakasz van parkolni (minimum 2-3 autóhossz). Biztonságos távolságra előre menetben állj az árok mellé párhuzamosan, a tükörben az autó vonalát meghosszabbítva látod hogy mennyi hely van az autó és az árok között, tolatva óvatosan közelebb tudsz állni.

Na az utolsó centit is ki akarod használni akkor állítsd lejjebb a tükröt.

2022. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves tőletek, hogy nem toltatok le. Van olyan ismerősöm aki lendületből beáll úgy, hogy tényleg a kerék szinte az árokban van, ő ezt érzéssel csinálja, vagy nem tudom, nagyon irigylem érte. Egyébként nem nagyon forgalmas útra gondolok, kis mellék utakra, ház előtt. Az a kis tükör mindenképpen kell nekem, nagyon jó ötlet.
2022. jún. 3. 09:02
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tükröt lefelé állítom és akkor pontosan látom mennyi helyem van még.
2022. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

"mire kell figyelni, hogy ne lógjak az útra sem, de az árokba se hajtsak?"


Arra kell figyelni, hogy ne lógj az útra, de az árokba se hajts...

2022. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!