Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ciki ha a második forgalmi...

Ciki ha a második forgalmi vizsgámat is buktam? Akkor ennyire béna lennék?

Figyelt kérdés

Buktam a második forgalmimat is.

Már így is 400 ezret meg fogja nekem haladni a B kategóriás összege,mivel 40 órát vettem,majd legelső forgalmi előtt plusz 4 pót órát vettem.

Első forgalmin vizsga vége előtt 10 perccel buktam,mivel előttem tanulóvezető kanyarodott lámpánál jobbra,de zebra előtt futott egy csaj,amiatt megállt zebra előtt és közben rámváltott a lámpa miközben a vonalon álltam.

Most merőleges parkolás jobbra hátránál buktam el.

Első próbálkozásnál közel álltam meg az autó mellett,mondta is a biztos hogy úgy álljak hogy ki is tudjon szállni ilyen esetben.

Utána javítottam,de azt hittem hogy megint közel állok,mert nem szóltak egy szót sem. Az volt a baj,hogy a kéziféket nem húztam be,miután beálltam.

Emiatt buktam a második forgalmit.

Oktató szerint még kéne plusz 10 órát vennem.

De már így is rengeteget fizettem. Az még plusz 70 ezer lenne illetve a 11000 Ft vizsgadíja. 81000Ft rengeteg most nekem,illetve második forgalmi előtt is vettem plusz négy órát.

Ezek alapján tényleg ilyen béna lehetek? Már én érzem magam tök szerencsétlennek.


2022. máj. 13. 12:04
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Nos, nem, nem ciki és nem vagy béna.


Én negyedszerre mentem át forgalmin. Borzasztó oktatóm volt, de ezt sajnos nem vettem észre elsőre. Azt hittem azért nem tudok parkolni, mert nem vagyok képes rá. Konkrétan első parkolásnál semmilyen szempontot nem is mondott, hogy mire figyeljek. Csak álljak be. Ezenkívül folyamatosan lealázott, gúnyolódott, lehülyézett, a pávval ijesztgetett. A harmadik vizsgám előtt konkrétan egy hétig sírtam, mert éreztem, hogy nem fog sikerülni. Elhitette velem, hogy nem vagyok rá képes.

Sajnos előbb kellett volna váltanom, de csak a harmadik vizsgám után szedtem össze az erőt hozzá.

A váltás után hál' Istennek minden megoldódott. Nagyon szerettem az új oktatómat (annyira, hogy hiányoznak az órák), megtanított parkolni és vele az első vizsgán át is mentem.:)

Egyébként szerintem hasznos, ha délutáni,13-14 óra körüli vagy délelőtti vizsgaidőpontot kapsz, mert akkor nincs csúcsforgalom, mint például reggel 7-kor.

Sok sikert és kitartást! Ha nekem sikerült, akkor neked is fog!

2022. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, számomra az igazi oktatás 42 óra, és 3 bukás után kezdődött. :D


Az oktatóm egy nő volt, akit azért választottam, mert ugye én is lány vagyok, és sok jót hallottam róla. Valóban egy mézesmázas ember, sokat beszélget veled, pletyiztek... Egy a gond: vezetni nem tanít meg. Számtalanszor elkésett (20-30 percekre gondolj, ne ilyen 5 perc késésre), gyakran félórával előtte mondta le az időpontot (úgy, hogy tudta jól, nekem egy órát kell utaznom a helyszínre, mert faluban lakom, és megyeszékhelyen lehetett vizsgázni). Az órákból lecsapott, tehát 50 perc helyett mondjuk autóztunk félórát...


Viszont mivel az órákon alapvetően jófej volt, nem emelte a hangját, beszélgetett velem, sokáig nála maradtam. Azért sem váltottam hamarabb, mert az egyik forgalmi vizsgán konkrétan az utolsó 10 percben húztak meg figyelmetlenség miatt, már mentünk volna vissza a központba. Így nem gondoltam, hogy ENNYIRE rossz a helyzet. (Ráadásul ez a vizsgám nekem is pont ilyen kereszteződésben ragadós volt, mint neked.)


Aztán nem kaptam tőle időpontokat, szóval váltottam autósiskolát. Akihez eredetileg menni akartam, nem tudott elvállalni, így teljesen random kaptam egy oktatót, de a legjobbat, akit el tudsz képzelni. Pontos, mindent elmagyaráz, ő is biztat - annyi, hogy ő a hangját is megemeli, ha bénázom, de egyáltalán nem durva a helyzet. Viszont a nyakamba zúdult egy jó adag fekete leves is: kiderült, hogy 42 órához képest nagyon keveset tudok, illetve sok dolog rosszul rögzült bennem, mert nem hívta fel rá a hibámat az első oktatóm, hogy az bizony hiba, és úgy nem csinálhatom. Parkolni egy az egyben az új oktatómmal tanultam meg, szóval azt sem értem, azon a forgalmi vizsgán, ami már majdnem sikerült, hogy tudtam rendesen megcsinálni az előre párhuzamost, ami nekem mind közül a legnehezebb.


Nem azt mondom, hogy nálad is feltétlenül az oktató a gond, de sok múlik a szerencsén is. Sajnos a kereszteződésben ragadni nem szabályos, bármennyire is fájt nekem is, amikor azért buktam. Illetve, tudom, hogy olyanokkal is előfordul, akiknek már van jogsijuk, de na...

2022. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!