Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ciki ha a második forgalmi...

Ciki ha a második forgalmi vizsgámat is buktam? Akkor ennyire béna lennék?

Figyelt kérdés

Buktam a második forgalmimat is.

Már így is 400 ezret meg fogja nekem haladni a B kategóriás összege,mivel 40 órát vettem,majd legelső forgalmi előtt plusz 4 pót órát vettem.

Első forgalmin vizsga vége előtt 10 perccel buktam,mivel előttem tanulóvezető kanyarodott lámpánál jobbra,de zebra előtt futott egy csaj,amiatt megállt zebra előtt és közben rámváltott a lámpa miközben a vonalon álltam.

Most merőleges parkolás jobbra hátránál buktam el.

Első próbálkozásnál közel álltam meg az autó mellett,mondta is a biztos hogy úgy álljak hogy ki is tudjon szállni ilyen esetben.

Utána javítottam,de azt hittem hogy megint közel állok,mert nem szóltak egy szót sem. Az volt a baj,hogy a kéziféket nem húztam be,miután beálltam.

Emiatt buktam a második forgalmit.

Oktató szerint még kéne plusz 10 órát vennem.

De már így is rengeteget fizettem. Az még plusz 70 ezer lenne illetve a 11000 Ft vizsgadíja. 81000Ft rengeteg most nekem,illetve második forgalmi előtt is vettem plusz négy órát.

Ezek alapján tényleg ilyen béna lehetek? Már én érzem magam tök szerencsétlennek.


2022. máj. 13. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Ne érezd magad bénának, ez arra megy hogy téged jól lehúzzanak. Én annó nagyon jól mentem, egy plusz órát se kellett vennem, illetve az első órán az oktató 5 perc gyakorló pálya után kivitt a forgalomba. A vizsga után 4 hibát beírt, de találomra mert egyik se volt igaz, amit behúzott. Majd hozzámvágta a lapot, hogy "ezzel ne dicsekedjen" és kiviharzott az autóból. Baszta a csőrét, hogy egy nő jól vezet illetve magabiztos voltam, mert tudtam, hogy megy ez nekem. Így nem talált indokot a megbuktatásra, de azért pár hibát csak behúzott. Ha egy kicsit is izgultam volna, biztosan megbuktatott volna.

Szóval nem te vagy béna, csak lehúznak.

2022. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
76%
A testvérem nagyon jó sofőr, imád vezetni, és mindent, ami autókkal kapcsolatos, és 4 alkalommal húzták meg forgalmin. Nem biztos, hogy béna vagy, tényleg sokszor csak lehúzzák az embert.
2022. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Először is: nem, nem vagy béna!


Van, akinek több idő megtanulni jól vezetni, és ezzel nincsen semmi gond. A cél a biztonságos vezetés, nem pedig azzal dicsekedni, hogy "nekem minimális óraszámmal lett jó, bibibi" - ez butaság. A legtöbb embernek nem sikerül elsőre, és soknak nem sikerül másodjára sem.

Semmi jelentősége nem lesz utólag, hogy hány órával sikerült levizsgáznod.


Hogy igazságos volt-e a buktatás, azt mi nem tudjuk nyilván így megítélni, de neked az a lényeg most, hogy ne keseredj el, és ne add fel. Az amúgy sosem árt, ha az ember gyakorol még, azzal csak egyre jobb és jobb leszel, és magabiztosabb tudsz majd lenni, amikor már egyedül mész.


Pénz szempontjából abszolút megértelek, de hidd el, ez nem kidobott összeg.

2022. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Én egyszer amiatt buktam, mert a vizsgaközpont sorompója még mozgott. Igen, kb. 2 fok hiányzott. Kettő perc volt. Hogy előtte sikeresen hárítottam egy balesetet, nem hatotta meg őket. Ugyanis egy autós olyan hatvannal tolatott, takarásban, az épület mögött, amit meg kellett kerülni.

Nem háborogtam. Jogos volt.

Negyedikre sikerült. Az volt életem legrosszabb vezetése. Ma sem ertem, hogy engedhettek át.

Rengeteg pénz, ketségtelen. De nagyon ritka az olyan ember, aki totálisan alkalmatlan.

Még a mentálisan serültek sem azok teljesen, akiket egyáltalán nem szabadna emberek közé engedni.

Tanulj a hibákból, gyakorlj. Vizsgát tekintd úgy mint egy örömautózást, amin még társaságod is van.

Ha azon kattog az agyad, hogy jaj a vizsgabiztos... nos akkor a bukfenc garantált.

2022. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

#4


"Én egyszer amiatt buktam, mert a vizsgaközpont sorompója még mozgott."


Ezért? És mégis mire fel? Nem kötekedés egyáltalán, de most tanulom a KRESZ-t és az ilyen telephelyi dolgokra vonatkozóan nem találtam ilyesmi szabályt benne. Csak vasúti átjáróba nem szabad úgy behajtani, hogy nem nyílt fel teljesen a sorompó.

Tényleg csak érdekel, azért kérdezem, hogy mivel indokolták.

2022. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgabiztos azt mondta, hogy veszélyhelyzet. Az oktató meg azt, hogy egymást kukkolják a vizsgabiztosok, meg mindenhol kamerák. Nem tud félrenézni.
2022. máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MGéza ***** válasza:
0%

Inkább húzzanak meg párszor, minthogy élőben, az úton, egyedül szerencsétlenkedj majd amikor már nem lesz aki segítsen. Engem sem enged az oktatóm 29 óra után vizsgára, mert nem vagyok teljesen felkészülve. Ha kell a gyakorlás szerinte akkor ezt a verdiktet fogadd el. Magabiztosság, előrelátás(figyelem a környéket, így a te esetedben a gyalogos csaj viselkedését), mint például nem állok rá a vonalra ha sejtem hogy túl rég van zöld és esetleg rám vált, mivel nyilván jártatok arra oktatáskor párszor, tudnod kéne mennyi időd van és az szerint bemenned a kereszteződésbe.

Szóval hidd el, pár bukás jobb most, mint saját szakálladra büntetést kapni később, mert nem vagy teljesen felkészülve az önálló közlekedésre.

2022. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Minden pofára megy.

Lehet én látom rosszul, de sok esetben még az is sokat számít, hogy hogyan köszöntél a vizsgabiztosnak.

Én már sok kategórából vizsgáztam (4) mindig elsőre átmentem, pedig volt hibám, amikor azt vártam mikor állítanak félre.

Szóval ja, egyszer kekeckedett a vizsgabiztos, mikor borostás pofával mentem és csak egy "jónapot" -ra futotta.

Máskor mindig babarccal, határozott kézfogással és bemutatkozással indítottam... Amilyen vén 🌳szok a vizsgáztatók, még ezt is figyelik és képesek az alapján dönteni, hogy mennyire vagy szimpi nekik.🤷‍♂️

2022. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnèl peched volt. Rutinos sofőrök is ragadnak kereszteződèsbe.2. feledèkenysèg. haveromat a vizsga vègèn, a tanpàlyànàl húztàk ezèrt....
2022. máj. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ötször buktam, voltam PÁV-on is, hatodik alkalommal mentem át. Azóta napi szinten vezetek gyerekkel a hátam mögött, semmilyen balesetem nem volt az elmúlt két évben, még csak olyan se, hogy meghúztam volna az autót. Sajnos sok esetben tényleg a lehúzásra megy, három olyan vizsgám volt, ahol elég erőteljesen elgondolkoztam a bukás jogosságán, végül PÁV-on mondták, hogy jó lenne sulit váltani. Plusz 8 óra vezetés után (ami 2,5 hónap alatt jött össze az 5. és 6. vizsga között) simán átmentem, bár azt a mai napig nem merem kiszámolni mennyibe is fájt nekem a jogsi. Ne add fel, próbálj minden vezetést úgy felfogni, mintha vizsga lenne, és élvezni a dolgot a nehézségek ellenére is, mert egyébként vezetni nagyon jó.
2022. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!