Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt jelezni, körültekinteni...

Itt jelezni, körültekinteni kell ha egyenesen megyek tovább?

Figyelt kérdés

Vagy itt nekem van elsőbbségem? Szegeden van, a belső sáv balra kanyarodó és a külső megy egyenesen, tehát ha egyenesen megyek tovább jobbra kell jeleznem és körültekintenem mert sávot váltok és a védett útról jöhetnek? Vagy nem kell semmit csinálnom? Köszi a segítséget előre is


[link]


2022. febr. 12. 07:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%

Nincs ott egyesített út, egyszerűen ráhajtunk egy másik (védett) útra. A lámpa mellett ott van a kiegészítő tábla, a kereszteződés helyszínrajzával, meg persze EAK tábla, arra az esetre, ha épp nem működik a lámpa. Az zavart meg egyeseket, hogy fel van festve segítségképpen, "szamárvezetőnek" a szaggatott vonal, hogy honnan hová kell érkezni. De ilyen festés derékszögű kanyaroknál is előfordul, az utak egymáshoz való viszonyát nem befolyásolja.

[link]

[link]

Ugyanaz a helyzet, mintha egy T-kereszteződésben jönnénk a T szára felől. A szögek nem számítanak, sehol nem írja a KRESZ, hogy számítanának. Ha csak 20 fokot fordulunk, nem 90-et, akkor is ugyanúgy a másik útra hajtunk rá.

Hol mondana olyat a KRESZ, hogy nem kell indexelni, ha másfelé nem tudunk menni a sávunkból? Ha irányt változtatunk a 29. § szerint, akkor indexelni kell, bármi van is odapingálva. A másik irányból érkező nem biztos, hogy látja, hogy mi van nekünk felfestve. Honnan tudná pl., hogy nem jobbra fogunk onnan kanyarodni? Helyismerettel, persze. De helyismeret nélkül is odavetődhet valaki, na az ő számára kell indexelni.

Hogy balra indexelve hová fogunk menni, az meg egyértelmű, mert nincs balra utca, nem zavarhatunk meg senkit.

A kérdező nem arra kíváncsi szerintem, hogy hogy szokás ott eljárni, hanem hogy hogyan kell a KRESZ szerint. És én azt írtam le. Ti zavarjátok össze azzal, hogy egy KRESZ-szel szemben álló módot mondtatok neki.

2022. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
48%
A lámpán a nyíl egyenesen mutat. A lámpa felülírja az elsőbbségadás táblát (ez konkrétan benne van a KRESZ-ben. Vagyis nem kell irányt jelezni.
2022. febr. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!