Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mentősnek mennyire kell...

A mentősnek mennyire kell körültekintőnek lennie egy kereszteződésben?

Figyelt kérdés

Ma Budapesten voltam szemtanúja annak,hogy a villamos sínen jött egy forgalmas kereszteződéshez közeledve egy BMW (!) mentőautó rohadt gyorsan , sőt a kereszteződés előtt még nagyobb gázt adott a sofőr mivel a vele párhuzamosan haladó autósoknak éppen akkor váltott a lámpa pirosra, de mire elért a kereszteződéshez már piros volt az ő irányból érkezőknek és a többi autó meg is indult a kereszteződés másik irányából, de ennek ellenére teljes gázzal látszólag 0 körültekintéssel áthajtott a mentőautó.Nem akarok hazudni, mert nem egészen tudom meghatározni mennyi volt a sebessége, de nem tartom kizártnak a 140-et sem ami a körülményekhez képest rohadt sok.(mert autópályán oké,de a belvárosban?!)

A gyalogosok felfigyeltek rá, de az autósok akik megindultak a kereszteződésben azok közül szinte senki sem látta (talán hallották,hogy valahonnét jön valami).

Ha egy autó előbb beér a kereszteződésbe nem tudom mi lett volna, de tuti,hogy valaki meghal...vagy ha egy gyalogos lelép a sínre...kívülről nézve félelmetes volt, és én eddig mindig azt láttam,hogy a mentőautó teljesen lelassít,a sofőr körbenéz és csak akkor halad át a piroson...



2012. dec. 18. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg körül kell néznie és körültekintőnek kell lennie, csak azért ez nem olyan egyszerű, mikor valaki haldoklik vagy épp szül a hátad mögött, és sok minden múlhat perceken is.
2012. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

BMW mentőautó tudomásom szerint nincs.


Egyébként ha nem beteget szállítanak hanem esethez vonulnak akkor tépnek, nem véletlenül megy a sziréna meg a fényhíd. Kereszteződésben meg egyértelműen úgy ítélte meg hogy még át fog érni, komoly kiképzést kapnak a sofőrök, hidd el nem ész nélkül mennek.


Ha nem fért volna át bele se ment volna a kereszteződésbe, nem az az életcélja hogy tetőre rakjon egy rohamkocsit.

2012. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Személyautó volt, és biztosan BMW (orvosi kocsi ha így jobban tetszik)
2012. dec. 18. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor pláne, az vagy gyerekmentő, vagy gyorsreagálású egység, ők még jobban "sietnek".
2012. dec. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A megkülönböztető jelzés használatára jogosult járművek vezetőinek is maximálisan körültekintőnek kell lenniük minden forgalmi helyzetben, csak ök figyelmen kívül hagyhatják a közlekedési jelzőlámpa tilos jelzését, valamint a sebességhatárokat és egyéb korlátozásokat is, akár egyirányú utcába is bemehet fordítva a forgalommal szembe, mivel az ő részükre mindenkor elsőbbséget kell adni és szabad utat biztosítani.

Egyedül a vasúti átjáró tilos jelzése vonatkozik rájuk is.

2012. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébkét nézd meg, ezt csinálják mindennap, nem kis tapasztalatuk van.


http://www.youtube.com/watch?v=Ru5RSFrjG5I

2012. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van, E39 (ha jól mondom, nem vagyok BMW-s a 95-től gyártott 5-ös) valami ügyeleti gépkocsi, vagy ilyesmi, asszem német import.
2012. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is nyomnam neki ahogy birnam, ha valakinek az elete fugg tole.
2012. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oda is kell érni. Egy mentősofőr nem kockáztathat. Ki kell érnie a lehető leggyorsabban a helyszínre, de rajta kívül felel minimum még egy ember életéért is(minimum egy ápoló ül mellette de ott lehet még a mentőtiszt, a beteg, hozzátartozó stb.). A körülményekhez képest mérlegelnie kell, hogy mennyit bír ő maga és az autó. Semmit nem ér ha a mentőket kell menteni.
2012. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!