Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt jelezni, körültekinteni...

Itt jelezni, körültekinteni kell ha egyenesen megyek tovább?

Figyelt kérdés

Vagy itt nekem van elsőbbségem? Szegeden van, a belső sáv balra kanyarodó és a külső megy egyenesen, tehát ha egyenesen megyek tovább jobbra kell jeleznem és körültekintenem mert sávot váltok és a védett útról jöhetnek? Vagy nem kell semmit csinálnom? Köszi a segítséget előre is


[link]


2022. febr. 12. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyenesen mész, a baloldali sávból akkor persze, hisz sávot váltasz. Ez ott a novotelnél van szerintem. Ha nem működik a lámpa a villamosnak elsőbbs3ge van, illetve a jobbról jövőnek is, ha csak nincs tábla neki, erre nem emlékszem.
2022. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha egyből a külső sávba érkezek, tehát nem a balra kanyarodobol megyek át? Vagy csak abba lehet érkezni?
2022. febr. 12. 08:01
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha a külsőbe érkezel nem kell, nem váltasz sávot. A te sávod úgymond eggyesül, a felfestés fura csak, ezért mondtam h valószínű a jobbról jövőnek elsőbbsége lesz ott, ha nincs lámpa ill elsőbbségadás táblájuk
2022. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm 😊
2022. febr. 12. 08:24
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Egyenesen haladsz, nem kell irányjelzőzni. Azok a fehér kockák csak segítenek, az nem terelővonal.

Nyilas zöld van, tehát ha működik a lámpa, akkor senki nem keresztezheti az utadat.

Ha nem működik a lámpa, akkor a tábla lép érvénybe: kanyarodó főútvonalra hajtasz rá, ekkor a balról és a jobbról érkező járműveknek és villamosoknak is elsőbbséget kell adnod.


[link]

2022. febr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Dehogy halad egyenesen. A lámpa melletti EAK alatti kiegészítő táblán látni, hogy másik útra hajt rá az ember innen.

A KRESZ nem azonos a mértannal. A KRESZ-ben kanyarodásnak minősül a nyílegyenes haladás is, ha egy másik útra hajtunk rá, és ebben az esetben irányjelzőt kell használni: vagy jobbra, vagy balra. Itt, ha majdnem egyenesen haladunk, a belső sávból, akkor éppen balra.

"29. § (1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.

(2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni."

Itt pedig egyrészt ráhaladáskor átlépi a védett út úttestjének szélét, másrészt meg másik útra kanyarodik, tehát két okból is irányjelzőt kell használni.

Az eddigi út és az másik út egymással bezárt szöget teljesen mindegy, nem számít, hogy enyhe a kanyarodás, a KRESZ-ben sehol sincs olyan, hogy a két út szögéhez kötnék az irányjelző használatát.

2022. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

6# ezzel szerintem tényleg sokat segítettél a kérdezőnek, ja nem csak fontoskodtál.

Ha kezdő vezető, szerinted ebből mit ért? És mi a valóság, ahol a közlekedők nem értik esetleg félre az ő szándékát? 1m kilóméter után, azt fondolom, teljesen jó tanácsot kapott, a tiédet kivéve.

2022. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

#7

Idéztem neki a vonatkozó KRESZ-szabályt, amit te nem ismertél, és amit ezek szerint elég sokan nem ismertek. Valamint, leírtam neki, hogy mit kell itt tennie a KRESZ szerint, azaz, balra irányt jelezni, mert balra fordul rá az elsőbbséggel rendelkező útra. Ennyit segítettem a kérdezőnek.

Ha nem indexel, abból nincs is baj addig, ameddig nem keveredik balesetbe. De ha bármilyen okból, bárkinek a hibájából ütközik, akkor a helyszínelő rendőr egyből érdeklődni kezd, hogy villogott-e az irányjelzője, ahogy azt a KRESZ 29. § előírja.

Amúgy előbb rosszul írtam, mert nem 2, hanem 3 okból minősül kanyarodásnak, ha egy enyhe bal kanyarral a főútra kanyarodik: hiszen annak a felezővonalát is átlépi.

2022. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Nézd ha a baloldali sávban halad, egy "egyesített" útra érve, amiből majd balra tud csak fordulni(ilyen esetben nem kell index, mert nem tud más felé haladni és ezt is mondja a kresz.

Nos láttál már embert ilyen esetben indexelni, mikor látszólag ugyanúgy halad? Ezzelntényleg segítesz, vagy csak összezavarsz egy kezdőt? Vqgy esetleg ő amúgy is kiszámíthatatlanul, félve vezetve vonja még el a többi vezető figyelmét indexelgetéssel, miközben nem vált sávot? Értem amit írsz, de ez nem a nézzük át a paragrafusokat részletesen oldal. Ez a szegedi meg még ott van néhány elég hülyén van megoldva, rengeteg bociklissel, plusz villamossal. Ne velem vitázz, mert felesleges, segítsd a kérdezőt.

2022. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy kieg nem látni a táblákat lámpákat, de ez emlékeim szerint maga a fő út, a felső tisza part ami az ih rendezvényközpont után fordul, és csatlakozik ebbe a belső "körútba". Hogy melyik a felsőbbrendű, azt nehéz eldönteni így. Ha helyi vagy akkor mondd
2022. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!