Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pár nappal késöbb fizettem be ?

Pár nappal késöbb fizettem be ?

Figyelt kérdés
Teljesen elfelejtettem, hogy megbüntettek gyorshajtásért. 8 nap késéssel fizettem be. 😳 Küldenek majd még csekket ? Vagy elfogadják így is ?
2022. jan. 19. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Vagy igen vagy nem.
2022. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hű köszike . :) Veled is csak többen vagyunk a világon.
2022. jan. 19. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Leszóltad az első választ, pedig valóban nem lehet tudni.

Hivatalosan késedelmi pótlékot számíthatnak fel, de kérdés, hogy megéri-e nekik bajlódni vele? Kaptam én már olyan kis összegű késedelmi pótlékot, hogy csak a csekk és az ajánlott levél költsége kb. háromszorosa volt annak, mint amit befizettem.


A késedelmi pótlék mértéke minden naptári nap után az esedékesség időpontjában érvényes jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt mértékének háromszázhatvanötöd része.

Ha 8 nappal később fizetted be, akkor az több, mint 8 nap késedelem, ugyanis 2012-es MNB rendelet szerint a befizetés akkor minősül megfizettetnek, amikor a készpénzátutalási megbízás (hivatalosan így hívják a sárga csekket) összege a kedvezményezettnél jóváírásra kerül. A Magyar Posta Ügyfélszabályzata szerint ez 2-3 munkanap.

A jegybanki alapkamat 2021. december 15. óta 2,4%; ennek 5 százalékponttal növelt értéke 7,4%.

Például 30 ezer Ft esetén az éves késedelmi kamat 30000*7,4/100=2220 Ft. Az 1 napra számolt összeg ennek 365-öd része, azaz, 2220/365=6,08 Ft.

Ha 2 napos postai átfutási idővel számolok, akkor a 8+2=10 napra a késedelmi kamat 60,8 Ft.

(Nem tudom mennyire voltál túlgyors, a további lehetséges gyorshajtási bírságösszegeknél rendre 91 Ft, 122 Ft, 182 Ft, 264 Ft, 405 Ft, vagy 608 Ft késedelmi kamat adódhat.)

Arra tippelek, hogy ezzel nem fognak bajlódni; ha mégis, hát nem kell hitelt felvenned miatta.


Amivel viszont gondod lehet, hogy mivel ez közigazgatási bírság, akár a határnap utáni napon elindíthatták a hivatalból történő ideiglenes forgalomból kivonás kérelmet a lakóhelyed szerint illetékes kormányablaknál, okmányirodánál. Ha nem is ennyire türelmetlenek, azért 10 napnál jóval hamarabb ráeszmélhettek, hogy nem csengett a kassza. Persze, mire esetleg megkapod a határozatot, addigra odaér a pénz, csakhogy nem olyan egyszerű leállítani az ilyen adminisztrációs folyamatot. Rendeződik, csak addig kapálódhatsz. Lehet, hogy bizonykodnod kell, telefonálni, odamenni.

Persze, ha ez történik, akkor moroghatsz a türelmetlenségük miatt, de azért nem egy méltánytalan dolog, ha kicsit sürgetőre fogják azután, hogy a bírságot megállapító határozat átvételétől számított 53 napon belül sem kapták meg a jussuk.

Persze, ha nem is tetszik neked, hogy nincs bizonyosság; lehet is, meg nem is, hogy így jársz.

2022. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kösd fel a gatyád mert engem ugyanezért + 100 rugóra büntettek.
2022. jan. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!